fbpx
czwartek, 1 czerwca, 2023
Strona głównaArchiwum18 mld zł gwarancji dla średnich i dużych firm dotkniętych skutkami pandemii...

18 mld zł gwarancji dla średnich i dużych firm dotkniętych skutkami pandemii od PKO BP

Klienci PKO Banku Polskiego mogą skorzystać z Funduszu Gwarancji Płynnościowych, utworzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego na pomoc dla średnich i dużych firm dotkniętych skutkami pandemii COVID-19. Dzięki umowie o współpracy z BGK, PKO Bank Polski udostępni gwarancje o łącznej wartości 18 mld zł – to najwięcej spośród wszystkich banków. Gwarancja pokrywa do 80% kwoty kredytu obrotowego, a maksymalna kwota finansowania dla jednego przedsiębiorstwa objętego gwarancją wynosi 250 mln zł.

‒ Staramy się poszukiwać i wdrażać rozwiązania, które ułatwią naszym klientom funkcjonowanie w tym trudnym dla wszystkich czasie. Część proponowanych działań wynika ze zmian w aktualnej ofercie banku, część to efekt realizacji rozwiązań przygotowanych przez rząd. Mamy nadzieję, że wszystkie razem będą dobrą odpowiedzią na oczekiwania klientów w czasie pandemii – podkreśla Jakub Papierski, wiceprezes zarządu PKO Banku Polskiego.

Fundusz Gwarancji Płynnościowych ma na celu pomoc średnim i dużym przedsiębiorstwom dotkniętym skutkami pandemii, które z powodu sytuacji gospodarczej potrzebują dodatkowego wsparcia płynnościowego.

Gwarancje obejmują kredyty obrotowe przeznaczone na zabezpieczenie płynności finansowej. Maksymalna kwota finansowania dla jednego przedsiębiorstwa objętego gwarancją wynosi 250 mln zł, ale nie może przekroczyć dwukrotności rocznego funduszu wynagrodzeń lub 25% łącznych obrotów. Gwarancje pokrywają do 80% kwoty kredytu, przy czym kwota gwarancji wynosi nie mniej niż 3,5 mln zł i nie więcej niż 200 mln zł. Okres gwarancji to maksymalnie 27 miesięcy.

Gwarancją mogą zostać objęte również kredyty udzielane lub odnawiane po 1 marca 2020 r. Z gwarancji mogą skorzystać firmy, które na 1 lutego 2020 roku nie miały zaległości w ZUS, US i banku kredytującym.

Gwarancje mają być udzielane do końca bieżącego roku.

Wniosek klient może złożyć u doradcy, bank pracuje nad udostępnieniem go w wersji online w serwisie transakcyjnym.

Źródło: PKO BP

INNE Z TEJ KATEGORII

Grupa PGE powiększyła się o segment energetyki kolejowej

PGE Polska Grupa Energetyczna zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka, stając się właścicielem spółki będącej wyłącznym dostawcą energii dla krajowego sektora kolejowego oraz świadczenia usług utrzymania sieci trakcyjnej.

#TechForBetterHealth. Trzecia edycja Huawei Startup Challenge zakończona

Ekspercka kapituła złożona z reprezentantów świata nauki, profesjonalnej medycyny i biznesu wybrała zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla startupów Huawei Startup Challenge organizowanej pod hasłem #TechForBetterHealth.

Węglokoks – tradycja i nowoczesność

Węglokoks to marka, która od ponad 70 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim. W tym czasie zmieniło się niemal wszystko, więc zmieniliśmy się i my.

INNE TEGO AUTORA

Technologiczne wyzwania przyszłości

Przedstawiciele Banku Pekao S.A. oraz eksperci z dziedziny cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji zastanawiali się podczas Impact’23 w Poznaniu, jak unikać zagrożeń płynących z dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii.
5 MIN CZYTANIA

Polska droga do zeroemisyjności

Kosztami transformacji energetycznej nie możemy obciążyć odbiorców, bo to doprowadziłoby do ubóstwa energetycznego Polski – mówił w Poznaniu podczas Impact’23 prezes zarządu Enea S.A. Paweł Majewski.
4 MIN CZYTANIA

Jak skutecznie wykorzystać nowoczesną technologię

W jaki sposób technologia może wspierać trzeci z filarów piątej rewolucji przemysłowej? Czy uda się przewidywać ewentualne kryzysy i zapobiegać zagrożeniom związanym z technologicznymi przemianami? A może nawet wykorzystać je w służbie rozwoju cywilizacyjnego?
4 MIN CZYTANIA