fbpx
poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Strona głównaKrajWyborcze manipulacje cenami paliw

Wyborcze manipulacje cenami paliw

Politycy Konfederacji złożyli w Ministerstwie Aktywów Państwowych interwencję poselską dotyczącą obecnej sytuacji związanej z dostępnością paliwa w Polsce oraz manipulacjami jego cenami przez rząd.

Poseł Krzysztof Tuduj zwrócił uwagę, że przez nieodpowiedzialną politykę rządu obecnie nie ma dostępu do paliwa w kraju.

Niższe ceny na kampanię

Wygląda na to, że PiS próbował wykorzystać paliwo do swojej kampanii wyborczej, obiecując niższe ceny, jednak teraz brakuje paliwa. Wyciekły informacje o instrukcjach dla pracowników Orlenu, aby informować o awarii pompy w przypadku braku paliwa. Tymczasem Orlen i ministerstwo milczą, co jest nie do zaakceptowania. Dlatego dzisiaj domagamy się wyjaśnień w Ministerstwie Aktywów Państwowych, a jutro rozważymy interwencję w Urzędzie Dozoru Technicznego. To skandaliczne, jak rządzący traktują własność państwową

– oświadczył Tuduj.

Z kolei poseł Stanisław Tyszka podkreślił, że PiS obdarowuje inne narody obniżając ceny paliwa dla Czechów i Niemców, kosztem Polaków.

Po wyborach te ceny zostaną z pewnością urealnione, a to Polacy zapłacą rachunek. Konfederacja jest za obniżeniem opodatkowania paliwa, a nie manipulowaniem cenami. PiS podnosił podatki w przeszłości, co dowodzi ich hipokryzji

– przekazał na konferencji Tyszka.

Problemy przedsiębiorców i rolników

Rafał Mekler, transportowiec i kandydat Konfederacji do parlamentu, opowiedział o problemach przedsiębiorców i rolników, którzy borykają się z brakiem paliwa.

Ta sytuacja uniemożliwia planowanie i pracę. Rząd PiS próbuje sterować cenami paliw, co ma negatywny wpływ na gospodarkę. Konfederacja dąży do trwałego obniżenia cen paliw poprzez cięcie podatków. Manipulacje paliwem to działania przestępcze, a PiS wykorzystuje spółki państwowe do finansowania własnej kampanii

– powiedział Mekler.

Zdaniem konfederatów rząd PiS powinien ponosić pełną odpowiedzialność za to, co się dzieje na rynku paliw.

Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Należy odblokować tereny pod zabudowę

Nie dalej jak do końca grudnia 2025 roku każda gmina powinna mieć uchwalony plan ogólny, który określi, co i gdzie można budować. Czy reforma planowania przestrzennego wyznaczy wreszcie jasne reguły dla inwestorów chcących budować, zabezpieczając zarazem interesy mieszkańców?
3 MIN CZYTANIA

Rynek magazynowy w Polsce kwitnie

Polski rynek magazynowy należy do najszybciej rozwijających się w Europie, a wielkość powierzchni magazynowej przekracza już 30 milionów metrów kwadratowych.
2 MIN CZYTANIA

„Nie” dla cyfrowego euro

Politycy Konfederacji wyrazili jednoznaczny sprzeciw wobec planów ewentualnego wprowadzenia cyfrowego euro w Polsce.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Wenezuelczycy poparli przejęcie sąsiedniego kraju

Mieszkańcy Wenezueli w referendum poparli propozycję, by należący do Gujany region Essequibo został zaanektowany przez władze w Caracas.
2 MIN CZYTANIA

Droższe paliwo do starszych aut

Unia Europejska zdecydowała, że paliwa muszą mieć więcej biokomponentów. Oznacza to, że kierowcy starszych samochodów będą musieli tankować droższą benzynę.
2 MIN CZYTANIA

KE przedłużyła zgodę na stosowanie glifosatu

Pod koniec listopada 2023 r. Komisja Europejska przyjęła rozporządzenie wykonawcze, które przedłużyło zatwierdzenie potencjalnie rakotwórczej substancji glifosat o 10 lat.
2 MIN CZYTANIA