fbpx
wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaKrajWyborcze manipulacje cenami paliw

Wyborcze manipulacje cenami paliw

Politycy Konfederacji złożyli w Ministerstwie Aktywów Państwowych interwencję poselską dotyczącą obecnej sytuacji związanej z dostępnością paliwa w Polsce oraz manipulacjami jego cenami przez rząd.

Poseł Krzysztof Tuduj zwrócił uwagę, że przez nieodpowiedzialną politykę rządu obecnie nie ma dostępu do paliwa w kraju.

Niższe ceny na kampanię

Wygląda na to, że PiS próbował wykorzystać paliwo do swojej kampanii wyborczej, obiecując niższe ceny, jednak teraz brakuje paliwa. Wyciekły informacje o instrukcjach dla pracowników Orlenu, aby informować o awarii pompy w przypadku braku paliwa. Tymczasem Orlen i ministerstwo milczą, co jest nie do zaakceptowania. Dlatego dzisiaj domagamy się wyjaśnień w Ministerstwie Aktywów Państwowych, a jutro rozważymy interwencję w Urzędzie Dozoru Technicznego. To skandaliczne, jak rządzący traktują własność państwową

– oświadczył Tuduj.

Z kolei poseł Stanisław Tyszka podkreślił, że PiS obdarowuje inne narody obniżając ceny paliwa dla Czechów i Niemców, kosztem Polaków.

Po wyborach te ceny zostaną z pewnością urealnione, a to Polacy zapłacą rachunek. Konfederacja jest za obniżeniem opodatkowania paliwa, a nie manipulowaniem cenami. PiS podnosił podatki w przeszłości, co dowodzi ich hipokryzji

– przekazał na konferencji Tyszka.

Problemy przedsiębiorców i rolników

Rafał Mekler, transportowiec i kandydat Konfederacji do parlamentu, opowiedział o problemach przedsiębiorców i rolników, którzy borykają się z brakiem paliwa.

Ta sytuacja uniemożliwia planowanie i pracę. Rząd PiS próbuje sterować cenami paliw, co ma negatywny wpływ na gospodarkę. Konfederacja dąży do trwałego obniżenia cen paliw poprzez cięcie podatków. Manipulacje paliwem to działania przestępcze, a PiS wykorzystuje spółki państwowe do finansowania własnej kampanii

– powiedział Mekler.

Zdaniem konfederatów rząd PiS powinien ponosić pełną odpowiedzialność za to, co się dzieje na rynku paliw.

Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dlaczego „władza” nie lubi przedsiębiorców? [WYWIAD]

Politycy kontra przedsiębiorcy. Dlaczego „władza” nie lubi tych, bez których nie byłoby mowy o gospodarczym rozwoju naszego kraju? Czy w tym starciu przedsiębiorcy stoją na straconej pozycji i jakie mogą być dalsze konsekwencje dociskania śruby najbardziej aktywnym i kreatywnym ludziom w społeczeństwie? O podejściu do ludzi biznesu przez „władzę” rozmawiamy z Krzysztofem Oppenheimem, ekspertem finansowym i znanym Czytelnikom naszego portalu autorem cyklu „Poradnik Oppenheima”.
11 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Rocznica członkostwa w Unii

1 maja mija 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Niestety w polskiej przestrzeni publicznej krąży wiele mitów i półprawd na ten temat. Dlatego właśnie napisałem i wydałem książkę „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”.
4 MIN CZYTANIA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA