fbpx
niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaKrajA gdyby tak piątek był... dniem wolnym od pracy?

A gdyby tak piątek był… dniem wolnym od pracy?

Poznański Herbapol zapowiedział, że zmienia swój system pracy tak, aby zatrudnieni pracownicy wykonywali swoje służbowe obowiązki tylko przez 4 dni w tygodniu.

Herbapol Poznań zamierza stopniowo redukować liczbę piątków, w które załoga będzie musiała przychodzić do firmy. Osiągnięcie 4-dniowego tygodnia pracy ma mieć miejsce pod koniec obecnego roku, jednak już teraz publikowane przez firmę ogłoszenia o pracę zachęcają kandydatów informacją o takim właśnie wymiarze czasu pracy. 

Początkowo wolny będzie jeden piątek w miesiącu. W kolejnych etapach liczba ta ma rosnąć tak, aby pod koniec tego roku wszystkie piątki były wolne. Oznacza to, że w przedsiębiorstwie zatrudniającym ok. 400 osób będzie obowiązywał 32-godzinny tydzień pracy. Zasady te będą dotyczyć wszystkich pracowników, łącznie z produkcją. 

Herbapol Poznań zapewnia, że zmiana wymiaru czasu pracy nie będzie miała wpływu na wysokość i poziom wynagrodzeń. Jednocześnie firma chce zwiększyć poziom automatyzacji, w tym również wykorzystać technologie oparte o sztuczną inteligencję. 

Producent produktów leczniczych, kosmetyków i suplementów diety zapewnia, że głównym celem przedsięwzięcia jest troska o work-life-balance oraz zadowolenie zespołu. 

herbapol.poznan.pl, linkedin.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Bruksela odkręca kurek z miliardami euro dla Polski

Przebywająca z wizytą w Polsce szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała odblokowanie unijnych środków dla Polski z Funduszu Odbudowy i Polityki Spójności.
< 1 MIN CZYTANIA

Szara strefa alkoholi w Polsce rośnie

W związku z inflacją i rosnącymi cenami konsumenci w Polsce coraz częściej korzystają z szarej strefy, jeśli chodzi o zakup napojów alkoholowych. Państwo na tym straci.
2 MIN CZYTANIA

Rząd Tuska wygasi program lokalnych inwestycji?

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych najprawdopodobniej nie będzie kontynuowany. Szkoda, bo stracą na tym samorządy lokalne oraz firmy, które wykonywały zlecone przez nie prace.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Pierwszy prywatny lądownik dotarł na Księżyc

Lądownik Odyseusz osiadł na powierzchni Księżyca i tym samym stał się pierwszym tego typu urządzeniem, które dotarło na Srebrny Glob w ramach prywatnej inicjatywy.
< 1 MIN CZYTANIA

Bruksela odkręca kurek z miliardami euro dla Polski

Przebywająca z wizytą w Polsce szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała odblokowanie unijnych środków dla Polski z Funduszu Odbudowy i Polityki Spójności.
< 1 MIN CZYTANIA

Jakim majątkiem dysponują najbogatsi monarchowie świata?

Obecnie monarchowie panują w kilkudziesięciu państwach na świecie, a niektórzy z nich oprócz dziedzicznych tytułów i przywilejów dysponują potężnymi majątkami.
2 MIN CZYTANIA