fbpx
niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaZdrowieABW zbada powiązania Rady Medycznej z firmami farmaceutycznymi

ABW zbada powiązania Rady Medycznej z firmami farmaceutycznymi

Podczas konferencji prasowej Konfederacja poinformowała, że składa wniosek do ABW o sprawdzenie powiązań członków Rady Medycznej ds. Covid-19 przy Prezesie Rady Ministrów z firmami farmaceutycznymi.

Poseł Janusz Korwin-Mikke, prezes partii KORWiN, przypomniał, że minister zdrowia Adam Niedzielski 3 tygodnie temu powiedział, iż poleci sprawdzić, którzy z członków Rady Medycznej przy premierze mają powiązania z firmami farmaceutycznymi. Miało się to spotkać z groźbami dymisji i minister tego nie zrobił.

– Firma Pfizer jest jedyną firmą w USA ukaraną za korumpowanie lekarzy. A ona dostaje zlecenia na te wszystkie szczepionki. Firma Pfizer jest również ukarana za robienie eksperymentu na dzieciach w Nigerii. W tej chwili robi eksperymenty na dzieciach europejskich i chce również robić na polskich – stwierdził prezes Korwin-Mikke. – Mateusz Morawiecki powiedział, że Unia Europejska przepłaciła 3 mld na kupieniu tych szczepionek – dodał.

Poseł Grzegorz Braun stwierdził, że wszyscy konsultanci medyczni zatrudniani przez organa państwa są zobowiązani składać oświadczenia o niewystępowaniu konfliktu interesów, a w wielu przypadkach tego nie zrobili.

– Skoro minister przez 1,5 roku nie jest w stanie się dowiedzieć, czy ludzie, którzy mu doradzają, są w takim konflikcie, czy nie, czy są lobbystami, akwizytorami pracującymi na korzyść koncernów farmaceutycznych, skoro prokuratura w tej sprawie pozostaje bierna, skoro administracja wojewódzka i centralna nie działa, czas na działania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – powiedział poseł Braun.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

RFN – ujawniono prawdę o złej metodzie walki z pandemią

Z odtajnionych akt Instytutu Kocha – niemieckiej agencji zdrowia publicznego – wynika, że jego eksperci ostrzegali rząd federalny Niemiec przed obowiązkowymi maskami oraz niszczącym lockdownem. Niemiecka opinia publiczna jest wstrząśnięta raportem RKI.
3 MIN CZYTANIA

Wiatraki dewastują zdrowie i różnorodność biologiczną?

Obracające się turbiny wiatrowe wytwarzają nie tylko energię elektryczną, ale także infradźwięki. Szkodzą one zdrowiu okolicznych mieszkańców i w poważny sposób zaburzają równowagę biologiczną – uważa niemiecka badaczka.
3 MIN CZYTANIA

Ukraina stanie się ziemią obiecaną dla producentów marihuany

Ukraińskie władze zliberalizowały zasady produkcji konopi technicznych oraz zalegalizowały możliwość korzystania z marihuany w celach medycznych.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Rocznica członkostwa w Unii

1 maja mija 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Niestety w polskiej przestrzeni publicznej krąży wiele mitów i półprawd na ten temat. Dlatego właśnie napisałem i wydałem książkę „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”.
4 MIN CZYTANIA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA