Podczas konferencji prasowej Konfederacja poinformowała, że składa wniosek do ABW o sprawdzenie powiązań członków Rady Medycznej ds. Covid-19 przy Prezesie Rady Ministrów z firmami farmaceutycznymi.

Poseł Janusz Korwin-Mikke, prezes partii KORWiN, przypomniał, że minister zdrowia Adam Niedzielski 3 tygodnie temu powiedział, iż poleci sprawdzić, którzy z członków Rady Medycznej przy premierze mają powiązania z firmami farmaceutycznymi. Miało się to spotkać z groźbami dymisji i minister tego nie zrobił.

– Firma Pfizer jest jedyną firmą w USA ukaraną za korumpowanie lekarzy. A ona dostaje zlecenia na te wszystkie szczepionki. Firma Pfizer jest również ukarana za robienie eksperymentu na dzieciach w Nigerii. W tej chwili robi eksperymenty na dzieciach europejskich i chce również robić na polskich – stwierdził prezes Korwin-Mikke. – Mateusz Morawiecki powiedział, że Unia Europejska przepłaciła 3 mld na kupieniu tych szczepionek – dodał.

Poseł Grzegorz Braun stwierdził, że wszyscy konsultanci medyczni zatrudniani przez organa państwa są zobowiązani składać oświadczenia o niewystępowaniu konfliktu interesów, a w wielu przypadkach tego nie zrobili.

– Skoro minister przez 1,5 roku nie jest w stanie się dowiedzieć, czy ludzie, którzy mu doradzają, są w takim konflikcie, czy nie, czy są lobbystami, akwizytorami pracującymi na korzyść koncernów farmaceutycznych, skoro prokuratura w tej sprawie pozostaje bierna, skoro administracja wojewódzka i centralna nie działa, czas na działania Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – powiedział poseł Braun.

Poprzedni artykułChińscy astronauci przeprowadzili kosmiczną lekcję
Następny artykułBankierzy wieszczą koniec pandemii