fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaŚwiatAfrykański kraj odkrył potężne złoża ropy

Afrykański kraj odkrył potężne złoża ropy

Władze Etiopii poinformowały o znalezieniu na terytorium kraju znacznych złóż ropy naftowej.

Takele Uma Banti, szef resortu górnictwa i ropy naftowej Etiopii opublikował informację o zakończonych sukcesem poszukiwaniach złóż ropy naftowej w jego kraju. Zostały one zlokalizowane w regionie Warra Iluu leżącym w prowincji Amhara. Ropa znajduje się w dorzeczu płynącego przez te terytoria Nilu Błękitnego.

Pierwsze szacunki mówią o złożach, z których będzie można wydobyć 2 miliardy baryłek ropy naftowej.

Eksploatacja złóż pozwoli Etiopii na zmniejszenie swojego uzależnienia od zagranicznych dostaw i może uczynić ten kraj największym producentem ropy naftowej w Afryce Wschodniej.

Rząd podjął już działania mające na celu optymalne wykorzystanie odkrytych zasobów. Władze mają nadzieję, że dzięki nim powstanie wiele nowych miejsc pracy oraz że odkrycie złóż pozytywnie wpłynie na gospodarkę i poziom życia wszystkich mieszkańców państwa.

Etiopia jeszcze w 2000 roku należała do najuboższych państw świata. Od tamtej pory jednak rozsądna polityka gospodarcza kolejnych rządów doprowadziła do dynamicznego wzrostu gospodarczego i gwałtownej redukcji ubóstwa. Pasmo sukcesów zostało jednak przerwane trwającą od 2020 roku wojną domową w rejonie Tigraj.

businessinfoeth.com, garoweonline.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Uniokraci chcieliby wiedzieć o nas wszystko

Redakcja Wired (portalu o nowoczesnych technologiach) weszła w posiadanie dokumentu Rady Europejskiej – sondy skierowanej do państw członkowskich UE, czy chciałyby petryfikować prawo do odtajnienia prywatnych wiadomości w sieci. Celem ma być jakoby walka z pedofilią.
3 MIN CZYTANIA

Chiny rozwijają stację kosmiczną. Na pokładzie pierwszy cywilny astronauta

Chiny wysłały w kosmos trzech astronautów (tajkonautów) na swoją działającą już w pełni stację. W skład załogi po raz pierwszy wszedł cywilny astronauta – Gui Haichao, ekspert w dziedzinie ładunków.
< 1 MIN CZYTANIA

Lewicowa Dania wzorem do naśladowania dla antyimigranckiej prawicy

Politycy prawicowych ugrupowań z całej Europy stawiają za wzór ustawowe rozwiązanie migracyjne, które obowiązuje w rządzonej przez socjaldemokratów Danii.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska kupi setki milionów szczepionek na COVID-19

Mimo renegocjacji kontraktu z 2021 roku na dostawy szczepionek przeciwko COVID-19 od firmy Pfizer/BioNTech, Komisja Europejska i tak kupi setki milionów preparatów.
< 1 MIN CZYTANIA

Lewicowa Dania wzorem do naśladowania dla antyimigranckiej prawicy

Politycy prawicowych ugrupowań z całej Europy stawiają za wzór ustawowe rozwiązanie migracyjne, które obowiązuje w rządzonej przez socjaldemokratów Danii.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosja masowo kradnie i wywozi zboże z Ukrainy

Od rozpoczęcia inwazji w lutym ubiegłego roku, Rosja ukradła i wywiozła z terytorium Ukrainy 4 miliony ton zboża. Ukraina monitoruje, do jakich odbiorców jej zboże trafia.
< 1 MIN CZYTANIA