Władze Etiopii poinformowały o znalezieniu na terytorium kraju znacznych złóż ropy naftowej.

fatherofsa/Pixabay

Takele Uma Banti, szef resortu górnictwa i ropy naftowej Etiopii opublikował informację o zakończonych sukcesem poszukiwaniach złóż ropy naftowej w jego kraju. Zostały one zlokalizowane w regionie Warra Iluu leżącym w prowincji Amhara. Ropa znajduje się w dorzeczu płynącego przez te terytoria Nilu Błękitnego.

Pierwsze szacunki mówią o złożach, z których będzie można wydobyć 2 miliardy baryłek ropy naftowej.

Eksploatacja złóż pozwoli Etiopii na zmniejszenie swojego uzależnienia od zagranicznych dostaw i może uczynić ten kraj największym producentem ropy naftowej w Afryce Wschodniej.

Rząd podjął już działania mające na celu optymalne wykorzystanie odkrytych zasobów. Władze mają nadzieję, że dzięki nim powstanie wiele nowych miejsc pracy oraz że odkrycie złóż pozytywnie wpłynie na gospodarkę i poziom życia wszystkich mieszkańców państwa.

Etiopia jeszcze w 2000 roku należała do najuboższych państw świata. Od tamtej pory jednak rozsądna polityka gospodarcza kolejnych rządów doprowadziła do dynamicznego wzrostu gospodarczego i gwałtownej redukcji ubóstwa. Pasmo sukcesów zostało jednak przerwane trwającą od 2020 roku wojną domową w rejonie Tigraj.

businessinfoeth.com, garoweonline.com

Poprzedni artykuł„Przedsiębiorczość społeczna” ma być fundamentem Unii Europejskiej
Następny artykułZachodnie banki przyznały preferencyjne kredyty… rosyjskim żołnierzom