Allegro otrzymało zgodę na przejęcie 100 proc. udziałów w Mall Group oraz WEDO CZ. Wartość transakcji wynosi ok. 881 mln euro, ale może zostać podniesiona (o nie więcej niż 50 mln euro) na podstawie realizacji określonych celów krótkoterminowych.

Pixabay.com

Przejmowany biznes obejmuje aktywa e-commerce Grupy Mall oraz aktywa logistyczne WEDO w Czechach, Słowacji, Słowenii, Chorwacji, na Węgrzech i w Polsce.

– Wspólnie z Grupą Mall będziemy mogli nie tylko podnieść jakość codziennego życia 18 mln klientów, których już obsługujemy, ale także dotrzeć z naszą ofertą do innych części Europy. Kupujący będą mogli liczyć na lepszy wybór, atrakcyjne ceny i większą wygodę, a wspólna baza około 135 tys. sprzedawców pozwoli wystawić ofertę na platformie i sprzedawać w całym regionie. Na Allegro mamy już najlepszy i najbardziej konkurencyjny wybór ofert w regionie. Przygotowujemy też wiele wersji językowych naszej platformy i narzędzia wsparcia w prowadzeniu sprzedaży na rynkach zagranicznych. Po połączeniu z Grupą Mall nasza pozycja w Polsce, Czechach, Słowacji, Słowenii, Węgrzech i Chorwacji, czyli na rynku detalicznym o wartości ponad 1,1 bln zł obejmującym ponad 70 mln konsumentów, pozwoli nam stworzyć silny, międzynarodowy zespół w obszarach technologii, e-commerce i logistyki – wyjaśnił prezes Allegro François Nuyts.

Allegro jest platformą handlową numer 1 w Polsce, z której każdego miesiąca korzysta 21 mln internautów, czyli 78 proc. wszystkich użytkowników internetu w Polsce. W październiku 2016 r. Allegro zostało przejęte przez fundusze Cinven, Permira i Mid Europa, a w październiku 2020 r. spółka zadebiutowała na GPW.

Źródło: ISBnews

Poprzedni artykułSzczepionkowe groźby duńskiego rządu
Następny artykułChiński gigant technologiczny wprowadził na rynek własne chipy