Aby zapewnić odpowiednią liczbę pracowników w gorącym dla handlu okresie przedświątecznym, brytyjski Amazon postanowił nowym osobom wypłacić dodatkowy bonus.

Poszczególne oddziały amerykańskiej korporacji działające w Zjednoczonym Królestwie wypłacą nowym pracownikom od 1500 (w Leeds i Dunfermline), przez 2000 (w Weybridge) do 3000 (magazyn w Exter) funtów. Są to kwoty jednorazowego bonusu powitalnego – ponad regularne wynagrodzenie. Pensja na start dla początkujących, szeregowych pracowników wynosi ok. 1800 funtów miesięcznie. Firma chce bonusami skłonić 20 tysięcy osób do tymczasowego zatrudnienia się w jej oddziałach.

Wiele mniejszych firm również poszukuje ludzi do pracy. Nie mogą jednak konkurować warunkami i bonusami z gigantem elektronicznego handlu detalicznego. Dlatego już zapowiadają, że ich usługi oraz produkty mogą być trudniej dostępne.

Zbliżający się Black Friday i Święta Bożego Narodzenia będą ciężkim czasem dla Brytyjczyków. Obecne problemy z dostawami mogą się pogłębić w okresie zwiększonego popytu. Trudniej będzie zdobyć wiele produktów, które można było dotychczas kupić bez większego problemu. Mieszkańcy Wysp już są zachęcani do wcześniejszego zaopatrzenia się w niezbędne towary i prezenty.

TheGuardian.com

Poprzedni artykuł„Internacjonalizacja MŚP”: 50 mln zł na zagraniczną ekspansję dla MŚP
Następny artykułGazprom szantażuje UE?