fbpx
sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaBiznesAmazon płaci nowym pracownikom 3 tysiące funtów „bonusu powitalnego”

Amazon płaci nowym pracownikom 3 tysiące funtów „bonusu powitalnego”

Aby zapewnić odpowiednią liczbę pracowników w gorącym dla handlu okresie przedświątecznym, brytyjski Amazon postanowił nowym osobom wypłacić dodatkowy bonus.

Poszczególne oddziały amerykańskiej korporacji działające w Zjednoczonym Królestwie wypłacą nowym pracownikom od 1500 (w Leeds i Dunfermline), przez 2000 (w Weybridge) do 3000 (magazyn w Exter) funtów. Są to kwoty jednorazowego bonusu powitalnego – ponad regularne wynagrodzenie. Pensja na start dla początkujących, szeregowych pracowników wynosi ok. 1800 funtów miesięcznie. Firma chce bonusami skłonić 20 tysięcy osób do tymczasowego zatrudnienia się w jej oddziałach.

Wiele mniejszych firm również poszukuje ludzi do pracy. Nie mogą jednak konkurować warunkami i bonusami z gigantem elektronicznego handlu detalicznego. Dlatego już zapowiadają, że ich usługi oraz produkty mogą być trudniej dostępne.

Zbliżający się Black Friday i Święta Bożego Narodzenia będą ciężkim czasem dla Brytyjczyków. Obecne problemy z dostawami mogą się pogłębić w okresie zwiększonego popytu. Trudniej będzie zdobyć wiele produktów, które można było dotychczas kupić bez większego problemu. Mieszkańcy Wysp już są zachęcani do wcześniejszego zaopatrzenia się w niezbędne towary i prezenty.

TheGuardian.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA