fbpx
wtorek, 26 września, 2023
Strona głównaBiznesAmazon płaci nowym pracownikom 3 tysiące funtów „bonusu powitalnego”

Amazon płaci nowym pracownikom 3 tysiące funtów „bonusu powitalnego”

Aby zapewnić odpowiednią liczbę pracowników w gorącym dla handlu okresie przedświątecznym, brytyjski Amazon postanowił nowym osobom wypłacić dodatkowy bonus.

Poszczególne oddziały amerykańskiej korporacji działające w Zjednoczonym Królestwie wypłacą nowym pracownikom od 1500 (w Leeds i Dunfermline), przez 2000 (w Weybridge) do 3000 (magazyn w Exter) funtów. Są to kwoty jednorazowego bonusu powitalnego – ponad regularne wynagrodzenie. Pensja na start dla początkujących, szeregowych pracowników wynosi ok. 1800 funtów miesięcznie. Firma chce bonusami skłonić 20 tysięcy osób do tymczasowego zatrudnienia się w jej oddziałach.

Wiele mniejszych firm również poszukuje ludzi do pracy. Nie mogą jednak konkurować warunkami i bonusami z gigantem elektronicznego handlu detalicznego. Dlatego już zapowiadają, że ich usługi oraz produkty mogą być trudniej dostępne.

Zbliżający się Black Friday i Święta Bożego Narodzenia będą ciężkim czasem dla Brytyjczyków. Obecne problemy z dostawami mogą się pogłębić w okresie zwiększonego popytu. Trudniej będzie zdobyć wiele produktów, które można było dotychczas kupić bez większego problemu. Mieszkańcy Wysp już są zachęcani do wcześniejszego zaopatrzenia się w niezbędne towary i prezenty.

TheGuardian.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Nowy program grantowy dla MŚP

Z nowego programu wsparcia cyfryzacji firm, który wkrótce ma ruszyć, skorzystają firmy produkcyjne oraz świadczące usługi na rzecz przemysłu.
2 MIN CZYTANIA

Wszyscy tracą grube miliony na strajku scenarzystów w Hollywood

Trwający od maja protest amerykańskich scenarzystów sparaliżował pracę wielu studiów filmowych, doprowadził do opóźnień wielu premier oraz utraty pracy przez tysiące osób.
< 1 MIN CZYTANIA

Firmy technologiczne wydają setki milionów euro na lobbing w Brukseli

Największe technologiczne przedsiębiorstwa całego świata nie oszczędzają na funduszach, dzięki którym wywierają wpływ na kształt procesów legislacyjnych w unijnych instytucjach.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Pociągi PKP Intercity przyspieszą i zabiorą więcej pasażerów

Do 2030 roku PKP Intercity zamierza przeprowadzić gruntowną modernizację swojego taboru, aby zapewnić pasażerom bardziej komfortowe i szybsze połączenia.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska z prawie najmniejszą wolnością gospodarczą w całej Unii Europejskiej

Polska zajęła 59. miejsce w zestawieniu Instytutu Frasera, który klasyfikuje państwa biorąc pod uwagę panującą w nich wolność gospodarczą.
2 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska zadba o interes Polski w sporze z Ukrainą

Światowa Organizacja Handlu potwierdziła, że wpłynęła do niej oficjalna skarga z Kijowa na Polskę, Węgry i Słowację, które wprowadziły embargo na import ukraińskiego złoża.
< 1 MIN CZYTANIA