fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaArchiwumAmerykanie chcą wypuścić więźniów na wolność. Na szczęście nie wszystkich...

Amerykanie chcą wypuścić więźniów na wolność. Na szczęście nie wszystkich…

W liście napisano, że w sytuacji pandemii amerykańscy więźniowie mogą być narażeni na większe ryzyko choroby i śmierci niż ogół społeczeństwa. „Dobrze byłoby, gdyby osoby starsze, zagrożone medycznie lub te, które zbliżają się do końca odbywania kary, mogły zostać natychmiast zwolnione. Wzywamy was do udzielenia jak najszerszej amnestii jak największej grupie ludzi”. Autorzy listu stwierdzili, że ułaskawienie „szczególnie wrażliwych” więźniów „nie zagrozi bezpieczeństwu publicznemu”.

Z ich badań wynika, że prawdopodobieństwo recydywy spada wraz z wiekiem. Przestępcy powyżej sześćdziesięciu lat w momencie zwolnienia mieli wskaźnik recydywy wynoszący 16,0 procent – średnio o jedną czwartą mniej niż osoby zwolnione przed 21. rokiem życia.

Także adwokaci i członkowie rodzin osób uwięzionych wzywają stany, w których sytuacja jest trudniejsza, do uwolnienia starszych więźniów oraz osób, które są bardziej narażone na powikłania związane z koronawirusem. Dla przykładu Kalifornia śledzi losy 3500 więźniów odbywających wyroki za zbrodnie bez użycia przemocy, którzy również zostaną zwolnieni w ciągu 60 dni.

Jak podaje „The New York Post”: „Wszyscy, od zabójców, handlarzy narkotyków i członków gangu, po gangsterów, oszustów i oskarżonych gwałcicieli starają się wyjść z więzień”. Prokurator generalny USA William Barr przyspieszył dyrektywę w sprawie zwolnienia niektórych osadzonych do domowych więzień. Decyzja ta dotyczy osób szczególnie narażonych na zakażenie i powikłania związane z koronawirusem.

Na podstawie dyrektywy Barra możliwość przeniesienia do więzień domowych zależna byłaby od wieku, podatności na zachorowania, postępowanie, oraz tego, czy więźniowie stanowiliby zagrożenie dla społeczności.

DL/ Breitbart

INNE Z TEJ KATEGORII

PGE inwestuje w bezpieczeństwo Polaków

Kryzysy surowcowy wywołany agresją Rosji na Ukrainę pokazał, jak ważne jest bezpieczeństwo energetyczne i dywersyfikacja dostaw nośników energii, a także budowanie niezależności energetycznej państwa. Kryzys ten objawił nam też, jak istotną rolę dla gospodarki i każdego jej uczestnika – od wielkich firm po pojedynczego odbiorcę – ma energetyka. Dziś już wiemy, że jest to niezwykle ważny element naszego bezpieczeństwa ekonomicznego i fizycznego. O to bezpieczeństwo od lat dba PGE Polska Grupa Energetyczna.

Siatkarze na złotej ścieżce

Ten sezon dla kibiców polskiej siatkówki jest absolutnie wyjątkowy. Męska reprezentacja w znakomitym stylu wygrała Ligę Narodów i mistrzostwo Europy, a następnie bezdyskusyjnie zwyciężyła w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Do Paryża pojedzie również nasza żeńska reprezentacja, która w tym sezonie – podobnie jak męska – dostarczyła kibicom wiele wspaniałych wrażeń.

Rola banku rozwoju w zielonej transformacji

– W programie „Bezpieczeństwo strategiczne” Bank Gospodarstwa Krajowego wraz z innymi największymi polskimi bankami przekazał od początku 2022 r. na inwestycje związane z energetyką 130 mld zł. Ta ogromna kwota świadczy o tym, jak olbrzymie są potrzeby w tym obszarze w Polsce – przyznała podczas IX Kongresu Energetycznego DISE prezes BGK, Beata Daszyńska-Muzyczka.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA