fbpx
wtorek, 21 maja, 2024
Strona głównaArchiwumAmerykanie chcą wypuścić więźniów na wolność. Na szczęście nie wszystkich...

Amerykanie chcą wypuścić więźniów na wolność. Na szczęście nie wszystkich…

W liście napisano, że w sytuacji pandemii amerykańscy więźniowie mogą być narażeni na większe ryzyko choroby i śmierci niż ogół społeczeństwa. „Dobrze byłoby, gdyby osoby starsze, zagrożone medycznie lub te, które zbliżają się do końca odbywania kary, mogły zostać natychmiast zwolnione. Wzywamy was do udzielenia jak najszerszej amnestii jak największej grupie ludzi”. Autorzy listu stwierdzili, że ułaskawienie „szczególnie wrażliwych” więźniów „nie zagrozi bezpieczeństwu publicznemu”.

Z ich badań wynika, że prawdopodobieństwo recydywy spada wraz z wiekiem. Przestępcy powyżej sześćdziesięciu lat w momencie zwolnienia mieli wskaźnik recydywy wynoszący 16,0 procent – średnio o jedną czwartą mniej niż osoby zwolnione przed 21. rokiem życia.

Także adwokaci i członkowie rodzin osób uwięzionych wzywają stany, w których sytuacja jest trudniejsza, do uwolnienia starszych więźniów oraz osób, które są bardziej narażone na powikłania związane z koronawirusem. Dla przykładu Kalifornia śledzi losy 3500 więźniów odbywających wyroki za zbrodnie bez użycia przemocy, którzy również zostaną zwolnieni w ciągu 60 dni.

Jak podaje „The New York Post”: „Wszyscy, od zabójców, handlarzy narkotyków i członków gangu, po gangsterów, oszustów i oskarżonych gwałcicieli starają się wyjść z więzień”. Prokurator generalny USA William Barr przyspieszył dyrektywę w sprawie zwolnienia niektórych osadzonych do domowych więzień. Decyzja ta dotyczy osób szczególnie narażonych na zakażenie i powikłania związane z koronawirusem.

Na podstawie dyrektywy Barra możliwość przeniesienia do więzień domowych zależna byłaby od wieku, podatności na zachorowania, postępowanie, oraz tego, czy więźniowie stanowiliby zagrożenie dla społeczności.

DL/ Breitbart

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA