fbpx
sobota, 23 września, 2023
Strona głównaEkologiaAmerykańska armia idzie na wojnę ze… zmianami klimatu

Amerykańska armia idzie na wojnę ze… zmianami klimatu

Władze USA zapowiedziały realizację programu, którego celem jest radykalna redukcja zanieczyszczeń emitowanych przez pojazdy wojskowe.

Zgodnie z przedstawionymi założeniami władz USA, do 2030 roku ma ulec zmniejszeniu o połowę ilość zanieczyszczeń generowanych przez amerykańską armię, a w 2050 roku ma zostać osiągnięty stan jej neutralności klimatycznej.

Ekologia jest najważniejsza

Będące w służbie pojazdy wojskowe będą stopniowo wymieniane na elektryczne.

Zmiany klimatyczne zagrażają bezpieczeństwu Ameryki i zmieniają krajobraz geostrategiczny, jaki znamy

– powiedziała sekretarz armii USA Christine Wormuth oraz uzasadniła potrzebę wprowadzenia zmian słowami:

Dla dzisiejszych żołnierzy operujących w środowiskach o ekstremalnych temperaturach, walczących z pożarami lasów i wspierających odbudowę po huraganach, zmiany klimatu nie są odległą przyszłością, to rzeczywistość.

Ponadto po przejściu na pojazdy elektryczne wojsko ma znacznie zaoszczędzić na wydatkach na ropę i benzynę.

Ważniejszy jest klimat czy gotowość bojowa? 

Przeciwko tym planom wypowiada się Joni Ernst, republikańska senator ze stanu Iowa. Jej zdaniem wymiana pojazdów na elektryczne jest „niedorzecznym pomysłem”, który stawia walkę ze zmianami klimatycznymi jako priorytet i rzecz ważniejszą od wartości bojowej amerykańskiej armii.

foxnews.com, thehill.com
Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Afryka chce opodatkować świat, żeby dostać pieniądze na walkę z ociepleniem klimatu

Przywódcy afrykańskich państw spotkali się na konferencji w stolicy Kenii, aby uzgodnić swoje stanowisko w sprawie walki ze zmianami klimatu.
< 1 MIN CZYTANIA

Banki nie przejmują się zmianami klimatu i hojnie finansują inwestycje w paliwa kopalne

Największe banki świata przyznały w ostatnich latach miliardy dolarów pożyczek na inwestycje w wydobycie paliw kopalnych oraz rozwój rolnictwa przemysłowego.
1 MIN CZYTANIA

Klimatyczne szaleństwo przybiera coraz bardziej absurdalne kształty

Nowa religia zeroemisyjności chce cofnąć człowieka do ery przedprzemysłowej. Grunt pod „niezbędne” zmiany mające ratować planetę intensywnie urabiają także brytyjscy naukowcy.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia znalazła sposób na to, by mieć nowe źródło dochodu

Komisja Europejska przygotowała przepisy, które pozwolą na zasilenie unijnego budżetu dodatkowymi środkami od państw członkowskich, w których swoje siedziby mają międzynarodowe korporacje.
< 1 MIN CZYTANIA

Kokaina będzie najważniejszym towarem eksportowym Kolumbii

Polityka narkotykowa lewicowego prezydenta Kolumbii doprowadziła do sytuacji, w której wartość produkcji i eksportu kokainy z tego państwa bije historyczne rekordy.
< 1 MIN CZYTANIA

Ukraińska gospodarka będzie się rozwijać szybciej niż gospodarka polska

Ukraińskie władze przyjęły projekt budżetu na kolejny rok, który zakłada znaczny wzrost wydatków państwa związany głównie z prowadzonym konfliktem zbrojnym.
< 1 MIN CZYTANIA