fbpx
poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Strona głównaŚwiatAmerykańska sieć handlowa zamyka sklepy przez złodziei

Amerykańska sieć handlowa zamyka sklepy przez złodziei

Sieć dyskontów Target ogłosiła zamknięcie 9 ze swoich sklepów, z powodu zbyt dużego poziomu kradzieży oraz przemocy, na jaką są narażeni jej pracownicy.

Władze amerykańskiej sieci Target alarmują, że liczba kradzieży i aktów przemocy w jej sklepach jest tak duża, że zagraża to bezpieczeństwu pracowników i klientów. Wobec tego pod koniec października zamknięte zostaną placówki sieci w nowojorskim Harlemie, Seattle, San Francisco i Portland.

Kilka miesięcy temu firma opublikowała raport, zgodnie z którym przewidziała, że straty spowodowane kradzieżami wzrosną w tym roku o 500 milionów dolarów. 

Kiedy kradzież staje się przestępstwem?

Target wraz z innymi sieciami handlu detalicznego opowiada się za zaostrzeniem kar dla złodziei i zmniejszeniem progu wartości skradzionych towarów, po przekroczeniu którego ten czyn jest uznany za przestępstwo. Obecnie próg ten jest ustalany przez władze poszczególnych stanów i wynosi w różnych regionach USA między 200 a 2500 dolarów. Najwięcej stanów ustaliło go na poziomie 1000 dolarów. 

Firmy handlowe zwracają uwagę, że obecnie kradzieże bezpośrednio z półek sklepowych są tylko jedną z metod działania przestępców. Najbardziej dotkliwe jest nasilające się zjawisko uprowadzenia całych transportów towarów. 

cnbc.com, shouselaw.com, pewtrusts.org

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Wenezuelczycy poparli przejęcie sąsiedniego kraju

Mieszkańcy Wenezueli w referendum poparli propozycję, by należący do Gujany region Essequibo został zaanektowany przez władze w Caracas.
2 MIN CZYTANIA

KE przedłużyła zgodę na stosowanie glifosatu

Pod koniec listopada 2023 r. Komisja Europejska przyjęła rozporządzenie wykonawcze, które przedłużyło zatwierdzenie potencjalnie rakotwórczej substancji glifosat o 10 lat.
2 MIN CZYTANIA

Amerykańsko-chińska odwilż. Na jak długo?

Przywódcy USA i Chin spotkali się w San Francisco, by rozmawiać o sytuacji międzynarodowej. Oba kraje borykają się z własnymi problemami w czasie, gdy w świecie przybywa punktów zapalnych. Dlatego dochodzi do chwilowego złagodzenia relacji amerykańsko-chińskich.
6 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska za radykalnym zwiększeniem produkcji energii atomowej

Polska znalazła się w grupie ponad 20 państw biorących udział w dubajskim szczycie klimatycznym COP28, które zobowiązały się do potrojenia zdolności do produkcji energii nuklearnej.
< 1 MIN CZYTANIA

Będzie można kupić samochód na Amazonie

Już w przyszłym roku amerykańscy użytkownicy zainteresowani kupnem samochodu będą mogli skonfigurować, zamówić i opłacić całą transakcję bezpośrednio na Amazonie.
< 1 MIN CZYTANIA