fbpx
piątek, 12 lipca, 2024
Strona głównaŚwiatAmerykańska sieć handlowa zamyka sklepy przez złodziei

Amerykańska sieć handlowa zamyka sklepy przez złodziei

Sieć dyskontów Target ogłosiła zamknięcie 9 ze swoich sklepów, z powodu zbyt dużego poziomu kradzieży oraz przemocy, na jaką są narażeni jej pracownicy.

Władze amerykańskiej sieci Target alarmują, że liczba kradzieży i aktów przemocy w jej sklepach jest tak duża, że zagraża to bezpieczeństwu pracowników i klientów. Wobec tego pod koniec października zamknięte zostaną placówki sieci w nowojorskim Harlemie, Seattle, San Francisco i Portland.

Kilka miesięcy temu firma opublikowała raport, zgodnie z którym przewidziała, że straty spowodowane kradzieżami wzrosną w tym roku o 500 milionów dolarów. 

Kiedy kradzież staje się przestępstwem?

Target wraz z innymi sieciami handlu detalicznego opowiada się za zaostrzeniem kar dla złodziei i zmniejszeniem progu wartości skradzionych towarów, po przekroczeniu którego ten czyn jest uznany za przestępstwo. Obecnie próg ten jest ustalany przez władze poszczególnych stanów i wynosi w różnych regionach USA między 200 a 2500 dolarów. Najwięcej stanów ustaliło go na poziomie 1000 dolarów. 

Firmy handlowe zwracają uwagę, że obecnie kradzieże bezpośrednio z półek sklepowych są tylko jedną z metod działania przestępców. Najbardziej dotkliwe jest nasilające się zjawisko uprowadzenia całych transportów towarów. 

cnbc.com, shouselaw.com, pewtrusts.org

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA