fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaPodatkiAmerykańska skarbówka zatrudni tysiące nowych poborców podatków

Amerykańska skarbówka zatrudni tysiące nowych poborców podatków

Amerykański urząd podatkowy szuka prawie 4 tysięcy osób, które będą tropić nieprawidłowości w regulowaniu należności wobec fiskusa wśród najbogatszych mieszkańców kraju.

Internal Revenue Service (IRS) zapowiedział uruchomienie rekrutacji na 3,7 tys. stanowisk w swoich 250 oddziałach rozsianych po całym kraju. Proponowane przez urząd podstawowe zarobki wynoszą średnio 125 tys. dolarów rocznie, a uwzględniając dodatkowe bonusy i pakiet socjalny – nawet 175 tys. dolarów. 

Priorytetami są obsługa klientów i audyt

W pierwszej kolejności będą poszukiwani pracownicy do obsługi klienta, aby amerykańscy podatnicy mogli w szybki (często telefoniczny lub drogą elektroniczną) i bezproblemowy sposób załatwić swoje sprawy. 

Następnie IRS zamierza poszukać księgowych specjalizujących się w prowadzeniu audytów. Sam proces rekrutacji jest bardzo długi i trwa ok. trzy miesiące. Kandydaci są weryfikowani pod względem ich uczciwości, ale też wiedzy merytorycznej. Przyjęta osoba jest w stanie samodzielnie wykonywać najbardziej odpowiedzialne zadania dopiero po nabyciu odpowiedniego doświadczenia, co ma najczęściej miejsce po upływie od dwóch do pięciu lat od zatrudnienia.

Skarbówka przykręci śrubę milionerom

Rozszerzona kadra ma służyć głównie do tropienia nieprawidłowości w zeznaniach podatkowych największych firm i najbardziej zamożnych Amerykanów, którzy uchylają się od płacenia podatków. 

Administracja prezydenta Joe Bidena przyznała IRS fundusze w wysokości 60 mld dolarów. Mają one zostać rozdysponowane w najbliższej dekadzie na modernizację systemów informatycznych, poprawę jakości obsługi klienta i położenie większego niż dotychczas nacisku na kontrole najzamożniejszych mieszkańców USA. 

federalnewsnetwork.com, al.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Ulgi w PIT cieszą się w Polsce popularnością

W ubiegłym roku z różnych ulg w PIT skorzystało w Polsce ponad półtora miliona osób. Najczęściej byli to młodzi ludzie.
2 MIN CZYTANIA

Opublikowano projekt przepisów dotyczący dochodowych JPK

Od 1 stycznia 2025 r. dla największych podatników CIT obowiązkowe stanie się składanie JPK_KR. Równocześnie w życie wejdzie rozporządzenie MF w sprawie dodatkowych danych, o które należy uzupełnić księgi podlegające przekazaniu na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
4 MIN CZYTANIA

Będą ułatwienia podatkowe dla przedsiębiorców?

Ministerstwo Finansów pracuje nad podatkowymi ułatwieniami dla przedsiębiorców. Chodzi o kwestię rozliczania wydatków inwestycyjnych.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska za radykalnym zwiększeniem produkcji energii atomowej

Polska znalazła się w grupie ponad 20 państw biorących udział w dubajskim szczycie klimatycznym COP28, które zobowiązały się do potrojenia zdolności do produkcji energii nuklearnej.
< 1 MIN CZYTANIA

Będzie można kupić samochód na Amazonie

Już w przyszłym roku amerykańscy użytkownicy zainteresowani kupnem samochodu będą mogli skonfigurować, zamówić i opłacić całą transakcję bezpośrednio na Amazonie.
< 1 MIN CZYTANIA