fbpx
piątek, 1 marca, 2024
Strona głównaŚwiatAmerykańskie firmy planują w tym roku zwolnienia

Amerykańskie firmy planują w tym roku zwolnienia

Większość przedsiębiorstw w USA planuje w 2024 roku albo redukować zatrudnienie, albo zamrozić liczbę swoich pracowników na dotychczasowym poziomie.

Badanie dotyczące strategii kadrowej amerykańskich przedsiębiorstw na obecny rok przeprowadził serwis Resume Builder, który udostępnia popularną aplikację do tworzenia CV. 

Uzyskane dane pokazują, że w 2024 roku 38 proc. badanych firm planuje zwolnienia pracowników, a 22 proc. z nich zapowiada, że redukcje będą dotyczyć co najmniej 30 proc. osób zatrudnionych w ich przedsiębiorstwach. 

Zwolnienia mają w większym stopniu dotknąć większe firmy (mające ponad 100 pracowników) niż mniejsze. 

52 proc. pytanych przedstawicieli biznesu zapowiada, iż nie zamierza zwiększać liczby swoich pracowników. 

Głównymi przyczynami zwolnień ma być niepewna i pogarszająca się sytuacja gospodarcza kraju oraz przejmowanie przez systemy oparte o sztuczną inteligencję zadań, które dotychczas były realizowane przez ludzi. 

Szczególnie narażone na redukcje zatrudnienia będą takie branże, jak budownictwo, IT oraz handel detaliczny. 

62 proc. ankietowanych firm przyznaje, że w pierwszej kolejności zwalnia osoby mające najsłabsze wyniki, a 17 proc. twierdzi, że wypowiedzenia najpierw otrzymują pracownicy z najkrótszym stażem zatrudnienia. 

resumebuilder.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Kiedy wreszcie skończymy z kosztowną blagą klimatyczną?

Do roku 2030 osiągnięcie tzw. celów zrównoważonego rozwoju, tak chętnie wiązanych z ocieplaniem się klimatu, będzie kosztować każdego mieszkańca w gospodarkach typu zachodniego nawet 2026 dolarów rocznie – oszacowała Konferencja ONZ ds. Handlu i Rozwoju.
2 MIN CZYTANIA

Rozporządzenie przyjęte – Bruksela głucha na postulaty rolników

Bruksela znów pokazała, że co innego mówi, a co innego robi. Mimo protestów rolników i hodowców z całej Europy przeciwko Zielonemu Paktowi i Agendzie 2030, Parlament Europejski przyjął rozporządzenie w sprawie odbudowy zasobów przyrodniczych, które może mieć katastrofalne skutki dla rolnictwa.
3 MIN CZYTANIA

Brytyjczycy będą zarabiać mniej niż imigranci ?

Brytyjscy pracownicy będą otrzymywać niższe wynagrodzenia niż ich zagraniczni koledzy wykonujący tę samą pracę? Tak twierdzą prawnicy, którzy przeanalizowali nowe regulacje dotyczące wynagrodzeń.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Włochy wyślą migrantów do… Albanii

Albański parlament zaakceptował porozumienie zakładające, że do kraju trafi rocznie kilkadziesiąt tysięcy migrantów, którzy pierwotnie chcieli dostać się do Włoch.
< 1 MIN CZYTANIA

Ile kosztuje norweskich podatników utrzymanie Breivika w więzieniu?

Norwescy podatnicy już od 13 lat finansują komfortowe więzienie Andersa Breivika, który w 2011 roku zamordował 77 osób.
< 1 MIN CZYTANIA

Przychody Egiptu z Kanału Sueskiego spadły o połowę

Od kilku miesięcy statki płynące przez Morze Czerwone są narażone na ataki jemeńskich rebeliantów Huti, co prowadzi do wyboru przez nie innych tras podróży między Europą a Azją.
< 1 MIN CZYTANIA