fbpx
wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaPodatki„Amnestia” dla oszustów podatkowych

„Amnestia” dla oszustów podatkowych

Polski Ład zakłada wprowadzenie częściowej amnestii dla oszustów podatkowych - donosi środowa „Rzeczpospolita”.

Zgodnie z planem osoby, które zatajały przed fiskusem swoje dochody, a dobrowolnie zgłoszą te oszustwa, nie zostaną obciążone 75-proc. podatkiem. Taka zmiana będzie dotyczyła naruszeń podatkowych, które nie uległy przedawnieniu i nie obejmie ona nieprawidłowości VAT ani przestępstw skarbowych, które są zawinionymi i umyślnymi działaniami na szkodę Skarbu Państwa. Wnioski w tych sprawach można składać od 1 października 2022 r. do 31 marca 2023 r.

„Rz” podkreśla, że osoby, które same na siebie doniosą, będą jednak musiały zapłacić jednorazowo specjalny 8-proc. podatek, który nazwano „przejściowym ryczałtem od dochodów”, a także będą one musiały uiścić opłatę od stosownego wniosku skarbowego, która ma wynieść 1 proc. ujawnianego dochodu, ale nie mniej niż 1000 zł i nie więcej niż 30 tys. zł.

Źródło: „Rzeczpospolita”

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

W tym roku Dzień Wolności Podatkowej przypada jeszcze później niż w roku ubiegłym!

Już po raz trzydziesty pierwszy Centrum im. Adama Smitha oblicza Dzień Wolności Podatkowej. W tym roku przypada on w piątek 28 czerwca, dopiero w 180 dzień roku! Na opłacenie wszystkich danin, czyli podatków, niezależnie od tego, jak się nazywają, w tym opłat i składek, które są przymusowe, pracujemy 179 (sto siedemdziesiąt dziewięć) z 366 dni, czyli o 8 dni dłużej niż w roku 2023.
5 MIN CZYTANIA

Szykują nam nowy podatek. Efektem będą drastyczne podwyżki cen gazu, węgla i paliwa

Jak informuje „Rzeczpospolita”, węgiel będzie droższy nawet o połowę, a olej napędowy o ponad 50 gr na litrze. Taki będzie efekt wprowadzenia przez rząd nowego podatku wynikającego z unijnej dyrektywy o systemie handlu emisjami gazów cieplarnianych. Jej uchwalenie ma nastąpić do końca 2024 r.
2 MIN CZYTANIA

Apel rzecznika MŚP do premiera w sprawie składki zdrowotnej

Adam Abramowicz, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców, zwrócił się do premiera Donalda Tuska z listem dotyczącym dwóch szczególnie ważnych dla przedsiębiorców zapowiedzi rządu.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA