fbpx
czwartek, 1 czerwca, 2023
Strona głównaArchiwumAnaliza ws. rozbudowy Lotniska Chopina do połowy 2020 r.

Analiza ws. rozbudowy Lotniska Chopina do połowy 2020 r.

Horała wyjaśnia, że analiza pozwoli zarządcy portu (w tym wypadku Przedsiębiorstwu Państwowemu "Porty Lotnicze") ocenić, jak rozbudować lotnisko, by współgrało ono w przyszłości ekonomicznie z CPK. Założeniem jest przeprowadzenie inwestycji w taki sposób, by sprostać rosnącemu natężeniu ruchu pasażerskiego, ale nie przeskalować tej inwestycji w kontekście uruchomienia CPK.

Minister zaznaczył, że aktualnie nie ma żadnej decyzji o przyszłości lotniska Chopina w oddaniu do użytku CPK.

– Czekamy na wyniki analiz – powiedział wiceminister.

Zwrócił też uwagę, że warszawski port nie ma możliwości większej rozbudowy, gdyż otoczony jest zabudową mieszkalną, a to wiązałoby się z koniecznością wypłat gigantycznych odszkodowań, na co rządzący na pewno się nie zdecydują.

Prognozy Arup wskazują, że do 2030 r. ruch lotniczy w Warszawie osiągnie 30 mln pasażerów rocznie. Jest to prawie dwukrotnie więcej, niż w roku 2018 (18 mln), gdzie port lotniczy w Warszawie osiąga niemal maksimum swoich możliwości.

JS/PAP

INNE Z TEJ KATEGORII

Grupa PGE powiększyła się o segment energetyki kolejowej

PGE Polska Grupa Energetyczna zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka, stając się właścicielem spółki będącej wyłącznym dostawcą energii dla krajowego sektora kolejowego oraz świadczenia usług utrzymania sieci trakcyjnej.

#TechForBetterHealth. Trzecia edycja Huawei Startup Challenge zakończona

Ekspercka kapituła złożona z reprezentantów świata nauki, profesjonalnej medycyny i biznesu wybrała zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla startupów Huawei Startup Challenge organizowanej pod hasłem #TechForBetterHealth.

Węglokoks – tradycja i nowoczesność

Węglokoks to marka, która od ponad 70 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim. W tym czasie zmieniło się niemal wszystko, więc zmieniliśmy się i my.

INNE TEGO AUTORA

Technologiczne wyzwania przyszłości

Przedstawiciele Banku Pekao S.A. oraz eksperci z dziedziny cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji zastanawiali się podczas Impact’23 w Poznaniu, jak unikać zagrożeń płynących z dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii.
5 MIN CZYTANIA

Polska droga do zeroemisyjności

Kosztami transformacji energetycznej nie możemy obciążyć odbiorców, bo to doprowadziłoby do ubóstwa energetycznego Polski – mówił w Poznaniu podczas Impact’23 prezes zarządu Enea S.A. Paweł Majewski.
4 MIN CZYTANIA

Jak skutecznie wykorzystać nowoczesną technologię

W jaki sposób technologia może wspierać trzeci z filarów piątej rewolucji przemysłowej? Czy uda się przewidywać ewentualne kryzysy i zapobiegać zagrożeniom związanym z technologicznymi przemianami? A może nawet wykorzystać je w służbie rozwoju cywilizacyjnego?
4 MIN CZYTANIA