fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumAnaliza ws. rozbudowy Lotniska Chopina do połowy 2020 r.

Analiza ws. rozbudowy Lotniska Chopina do połowy 2020 r.

Horała wyjaśnia, że analiza pozwoli zarządcy portu (w tym wypadku Przedsiębiorstwu Państwowemu "Porty Lotnicze") ocenić, jak rozbudować lotnisko, by współgrało ono w przyszłości ekonomicznie z CPK. Założeniem jest przeprowadzenie inwestycji w taki sposób, by sprostać rosnącemu natężeniu ruchu pasażerskiego, ale nie przeskalować tej inwestycji w kontekście uruchomienia CPK.

Minister zaznaczył, że aktualnie nie ma żadnej decyzji o przyszłości lotniska Chopina w oddaniu do użytku CPK.

– Czekamy na wyniki analiz – powiedział wiceminister.

Zwrócił też uwagę, że warszawski port nie ma możliwości większej rozbudowy, gdyż otoczony jest zabudową mieszkalną, a to wiązałoby się z koniecznością wypłat gigantycznych odszkodowań, na co rządzący na pewno się nie zdecydują.

Prognozy Arup wskazują, że do 2030 r. ruch lotniczy w Warszawie osiągnie 30 mln pasażerów rocznie. Jest to prawie dwukrotnie więcej, niż w roku 2018 (18 mln), gdzie port lotniczy w Warszawie osiąga niemal maksimum swoich możliwości.

JS/PAP

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

Rosnące koszty działalności największym problemem mikroprzedsiębiorstw i małych firm

Ogólnie rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej otwierają ranking obecnych obaw mikroprzedsiębiorstw i małych firm. Nieznacznie mniej wskazań dotyczy problemu nierzetelnych kontrahentów
4 MIN CZYTANIA

Pierwszy polski fundusz REIT zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

Mount Globalny Rynku Nieruchomości FIZ – to nazwa polskiego funduszu aktywnie inwestującego w nieruchomości typu REIT, który w poniedziałek 22 kwietnia stanie się 412. podmiotem notowanym na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
2 MIN CZYTANIA