fbpx
niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaArchiwumApel do Trzaskowskiego o obniżenie cen za wywóz śmieci

Apel do Trzaskowskiego o obniżenie cen za wywóz śmieci

Jak powiedział poseł PiS Paweł Lisiecki, Warszawa nie jest przygotowana na segregację i przetwarzanie odpadów, choć miała na to osiem lat. Poseł dodał, że „zaniechania te mogły wpłynąć na wzrost cen za wywóz odpadów”.

– Część odpadów komunalnych, która do tej pory była składowana, w tej chwili jest wywożona w okolicę Rzeszowa, co rodzi pytanie czy tego typu działania nie powodują podnoszenia kosztów odbioru śmieci – mówił Paweł Lisiecki.

Stołeczni radni z klubu PiS poinformowali, że Rafał Trzaskowski nie przedstawił w terminie analizy zdolności miasta na przejście na inny system naliczania cen za wywóz śmieci.

– Miał być wprowadzony system wodny, czyli taki, w którym wysokość opłaty za wywóz śmieci jest uzależniony od ilości zużywanej wody w danym gospodarstwie domowym – powiedział radny miasta stołecznego Warszawy Michał Szpądrowski. Jak dodał, warszawiacy i przedstawiciele spółdzielni mieszkaniowych sprzeciwiają się obecnym zasadom naliczania opłat za odbieranie odpadów.

– Nie może być tak, że zarówno samotni seniorzy jak i rodziny wielodzietne płacą tyle samo za wywóz śmieci – wskazywał Michał Szpądrowski.

Radni nawołują o natychmiastowe podjęcie działań w tej sprawie. Stołeczny ratusz nie odniósł się do tego apelu. Radni PiS zapowiadają, że kwestia odpadów będzie poruszona na najbliższej sesji rady miasta.

Źródło: IAR

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

W rankingu bogactwa Polska dopiero 18. wśród członków UE

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE.
3 MIN CZYTANIA

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA