Rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz zaapelował do rządu o zorganizowanie pomocy dla polskich przedsiębiorców ze wschodu kraju.

ograniczenia dla osób niezaszczepionych francja - grafika wpisu

Apel Adama Abramowicza, rzecznika małych i średnich przedsiębiorców o pomoc dla polskich firm ze wschodu Polski jest związany z decyzją władz o zamknięciu do odwołania przejścia granicznego z Białorusią w Bobrownikach. W opinii Abramowicza decyzja z 10 lutego o zawieszeniu ruchu granicznego może mocno uderzyć w regionalny biznes.

„Zawieszenie ruchu na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Bobrownikach niewątpliwie wpłynie negatywnie na sytuację polskich przedsiębiorców prowadzących działalność związaną z funkcjonowaniem tego przejścia. Poszkodowani przedsiębiorcy zwracają przy tym uwagę, że nagłe wprowadzenie w życie powyższego rozwiązania było dla nich dużym zaskoczeniem, co dodatkowo pogarsza trudną sytuację, w jakiej się znaleźli” – napisał Adam Abramowicz w liście do ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego.

Zdaniem Rzecznika MŚP zawieszenie ruchu granicznego doprowadziło do ograniczenia wolności gospodarczej i „nawet jeżeli jest ono uzasadnione zaistnieniem ważnych przyczyn, powinno być powiązane z zapewnieniem wsparcia podmiotom najbardziej poszkodowanym wskutek zastosowania takiego rozwiązania. Związane z wystąpieniem nadzwyczajnej sytuacji utrudnienia nie powinny obciążać w sposób nieproporcjonalny określonych grup społecznych, np. najmniejszych przedsiębiorców, którzy często nie posiadają środków pozwalających im na samodzielne poradzenie sobie ze skutkami nagłej utraty źródła dochodów”.

W związku z powyższym Adam Abramowicz postuluje o uruchomienie programu wsparcia dla poszkodowanych przedsiębiorców.

Poprzedni artykułPół miliona biletów na wystawę Vermeera to za mało!
Następny artykułPremier Morawiecki w „New York Times”: Rośnie rola Polski i Europy Centralnej