fbpx
piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaZdrowieAplikacja, która nada nową jakość życiu

Aplikacja, która nada nową jakość życiu

Nie w tym rzecz, żeby korzystać z tej aplikacji wybierając tylko optymalną dla siebie dietę pudełkową. Chodzi o to, żeby korzystając z niej, próbować zmienić też swoje myślenie – postarać się prowadzić zdrowszy tryb życia, lżejszy w sensie dosłownym i w przenośni oraz bardziej satysfakcjonujący. Taka myśl przyświecała twórcom nowatorskiej aplikacji Dine2Door, pomagającej w prosty i optymalny sposób wybierać diety spośród najlepszych ofert firm cateringowych w Polsce.

Na rynku systematycznie przybywa firm dostarczających diety pudełkowe prosto do biura i do domu. W Polsce jest ich już ok. 700. W latach przedpandemicznych rynek ten rósł w tempie 10-15 proc. W dwóch ostatnich mocno przyspieszył, osiągając 30-procentowy wzrost.

Wybór dań jest ogromny i utrudniony. Tym bardziej że rynek firm dostarczających je jest rozproszony. O części z nich można już śmiało powiedzieć, że to firmy profesjonalne, dysponują bowiem własnym zapleczem kuchennym i transportowym, zachowują wymogi BHP i utrzymują wysoką jakość produktu oraz samych procesów produkcyjnych. Część to jednak jeszcze niewielkie przedsięwzięcia startupowe, które dopiero zamierzają się rozwinąć.

Integracja ofert

Stworzona przez twórców fintechu Provema aplikacja Dine2Door integruje ofertę firm cateringowych i ich diet pudełkowych na jednej, łatwej w obsłudze platformie. Dostępna jest już w sklepie Google Play oraz App Store. Oprócz podstawowej funkcji, czyli sugerowania optymalnej diety, posiada proste i użyteczne funkcjonalności, takie jak licznik kalorii czy dobór rodzaju kuchni. Docelowo aplikacja zintegrowana zostanie ze stroną internetową poszerzającą wiedzę, jakie zachowania i postawy człowieka mają charakter prozdrowotny.

Twórcom nowej inicjatywy zależy na tym, by aplikacja integrowała sprawdzone, najlepsze firmy cateringowe specjalizujące się w dietetycznym, zdrowym jedzeniu sprzedawanym w pudełkach. Dlatego do współpracy zapraszają tylko najlepszych, utrzymujących stałą, wysoką jakość. Dzięki temu użytkownik-konsument będzie wybierał z już wyselekcjonowanej oferty.
W aplikacji dostępne będą tylko te cateringi, które spełniają najwyższe standardy pod każdym względem, a przy tym są cateringami powszechnymi, przystępnymi cenowo.

W Polsce z diet pudełkowych korzysta ok. 700 tys. osób, a szacunki mówią o 2 mln potencjalnych amatorów na tę formułę odżywiania. Dine2Door nie zamierza ograniczyć się do tych, którzy już z tego typu posiłków korzystają, chce przekonać to tej formy odżywiania kolejne osoby. Przede wszystkich te mieszkające w dużych i średniej wielkości miastach, w wieku między 25. a 55. rokiem życia, aktywne sportowo i prozdrowotnie nastawione do życia. I przede wszystkim mające chęć poprawy swojego życia w zgodzie z ekologią.

Diety pudełkowe są szczególnie polecane ludziom, którzy dużo pracują, często na zmianę w biurze i w domu. Są atrakcyjne także dla pracodawców, którzy mogą stworzyć z nich benefit dla pracownika, unikając w ten sposób sytuacji, że ten „znika” na dłuższy czas, wychodząc na obiad. Pozwala to firmie w oczywisty sposób zaoszczędzić czas i pieniądze.

Robert Kamiński, tworząc podstawy modelu biznesowego dla nowej aplikacji, wykorzystuje doświadczenia, jakie nabył przy pracy nad znaną kartą „Multisport” Benefit Systems.
Jednak Dine2Door będzie dużo bardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem: z biznesowego punktu widzenia jest to marketplace.

Promocja zdrowego stylu

Plany, które Kamiński chce realizować, są ambitnie.
– Nie chcemy wyłącznie dostarczać diety, będąc jedynie porównywarko-wyszukiwarką – tłumaczy.  – Chcemy, by przysłużyła się ona do wykreowania na szerszą skalę nowego, zdrowego stylu życia Polaków. Mamy nadzieję wpłynąć na zmianę zwyczajów kulinarnych naszych rodaków. Skłonić ich, by odżywiali się regularnie, zdrowo i świadomie, a cateringi pudełkowe doskonale się do tego nadają. Chodzi o to, by były one wykorzystywane jako część poważnego planu na zdrowe życie. Promować będziemy więc takie życie, w którym także sport i aktywność fizyczna, obok samej diety, mają swoje istotne znaczenie – dodaje współtwórca aplikacji Dine2Door.

Systematycznie przybywa ludzi, którzy chcą schudnąć nie tylko przed wakacjami czy ważnymi imprezami, ale zamierzają zmienić swój sposób odżywania się, wykluczając chociażby z diety niektóre produkty. Aplikacja im to umożliwi.

– W tym wszystkim chodzi też o dobrze pojętą ekologię, by nie kupować niepotrzebnie jedzenia, którego część potem się wyrzuca. Warto zamawiać dokładnie tyle, ile się potrzebuje – zaznacza Robert Kamiński. – Będziemy naprawdę szczęśliwi, jeśli po jakimś czasie użytkownicy zamówionej przez nas diety będą mogli powiedzieć, że żyje im się teraz zdrowiej i lepiej.

 

INNE Z TEJ KATEGORII

Stan zdrowia psychicznego Europejczyków najgorszy od lat

Unia zwiększa wydatki na ochronę zdrowia psychicznego, a mimo to lawinowo rośnie liczba osób wymagających pomocy medycznej w tym zakresie. Większość cierpiących na depresję nie otrzymuje odpowiedniego leczenia. Zdaniem specjalistów wielu ludzi cierpi na problemy natury psychicznej z powodu niepewności ekonomicznej.
3 MIN CZYTANIA

ZUS prześwietlił zwolnienia lekarskie

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadził kontrolę zwolnień lekarskich wydanych w 2023 roku i zakwestionował aż 20 tys. z nich.
2 MIN CZYTANIA

WHO za centralnym zarządzaniem zdrowiem

Nowy tzw. traktat antypandemiczny przekazuje Światowej Organizacji Zdrowia uprawnienia do centralnego zarządzania polityką zdrowotną.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Złota era Bartosza Zmarzlika

Trudno w to uwierzyć... Polska – kraj, w którym żużel jest niesamowicie popularną dyscypliną sportu, do 2019 r. miała w swoich szeregach tylko dwóch Indywidualnych Mistrzów Świata. Na szczęście potem nadeszła era Bartosza Zmarzlika. I niech trwa jak najdłużej.
8 MIN CZYTANIA

PGE inwestuje w bezpieczeństwo Polaków

Kryzysy surowcowy wywołany agresją Rosji na Ukrainę pokazał, jak ważne jest bezpieczeństwo energetyczne i dywersyfikacja dostaw nośników energii, a także budowanie niezależności energetycznej państwa. Kryzys ten objawił nam też, jak istotną rolę dla gospodarki i każdego jej uczestnika – od wielkich firm po pojedynczego odbiorcę – ma energetyka. Dziś już wiemy, że jest to niezwykle ważny element naszego bezpieczeństwa ekonomicznego i fizycznego. O to bezpieczeństwo od lat dba PGE Polska Grupa Energetyczna.

Siatkarze na złotej ścieżce

Ten sezon dla kibiców polskiej siatkówki jest absolutnie wyjątkowy. Męska reprezentacja w znakomitym stylu wygrała Ligę Narodów i mistrzostwo Europy, a następnie bezdyskusyjnie zwyciężyła w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Do Paryża pojedzie również nasza żeńska reprezentacja, która w tym sezonie – podobnie jak męska – dostarczyła kibicom wiele wspaniałych wrażeń.