fbpx
piątek, 8 grudnia, 2023
Strona głównaBiznesAplikacja Pola wskaże rosyjskie produkty

Aplikacja Pola wskaże rosyjskie produkty

Słynna aplikacja Pola, która pierwotnie miała zachęcać do kupowania polskich produktów, teraz zostanie tak rozszerzona, że będzie wskazywała produkty rosyjskie i białoruskie, by ich unikać.

Klub Jagielloński informuje, że będzie możliwy bojkot każdego produktu firm z Rosji i Białorusi dzięki aplikacji Pola. Każdy kraj posiada prefiks, którym oznaczone są produkty z niego pochodzące. Są to najczęściej pierwsze trzy cyfry kodu. Polsce przypadła liczba 590, Rosji – od 460 do 469, a Białorusi – 481. Programiści Poli wdrażają właśnie odpowiednie rozwiązanie.

Skanując w sklepie rosyjskie lub białoruskie produkty aplikacją Pola, konsumenci zobaczą ostrzeżenie: „Ten produkt pochodzi z kraju, który dokonał inwazji na Ukrainę. Zastanów się, czy chcesz go kupić”.

Według Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej w Polsce „działają 982 spółki, w których jednym z udziałowców jest rosyjska firma lub osoba fizyczna będąca obywatelem Rosji”.

Wcześniej Tomasz Chróstny, prezes UOKiK, apelował do polskich przedsiębiorców i konsumentów o niekupowanie produktów i usług od firm z Rosji i Białorusi.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Co polski biznes myśli o jednolitym rynku UE?

Zdecydowana większość polskich przedsiębiorców ceni sobie uczestnictwo w jednolitym rynku Unii Europejskiej, który – w ich opinii – daje im przewagę nad konkurentami spoza Europy.
2 MIN CZYTANIA

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Małe jest piękne! O mitach i zagrożeniach w polskim biznesie [WYWIAD]

Chciałbym, aby nasza rozmowa była potraktowana jako hołd złożony najmniejszym przedsiębiorcom, bez których już dawno polska gospodarka by się zawaliła – mówi nam Krzysztof Oppenheim, ekspert finansowy i członek Zespołu Roboczego ds. Restrukturyzacji i Upadłości w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP. Rozmawiamy o pułapkach, w jakie wpadają przedsiębiorcy, i priorytetach, które decydują o powodzeniu lub klęsce w biznesie.
11 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unijny zamach na kawę

W wyniku unijnych regulacji dotyczących wylesionych terenów w Unii Europejskiej już w 2025 r. może zabraknąć nie tylko kawy, ale także oleju palmowego oraz kakao.
2 MIN CZYTANIA

Czy także obronę oddamy w ręce Brukseli?

Jeszcze zmiany unijnych traktatów nie zostały zatwierdzone przez kraje członkowskie Unii Europejskiej, a eurokraci już próbują realizować jeden z proponowanych postulatów.
2 MIN CZYTANIA

Konfederacja chce likwidacji zamrażarki sejmowej

Poseł Michał Wawer z Konfederacji ogłosił inicjatywę partii dotyczącą likwidacji tzw. zamrażarki sejmowej. W obliczu obietnic nowej większości rządzącej Konfederacja – jak sama twierdzi – podjęła działania mające na celu przywrócenie demokratycznego porządku w polskim parlamencie.
< 1 MIN CZYTANIA