fbpx
niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaInnowacjeApple oferuje pracownikom 180 tys. dolarów, aby nie przeszli do konkurencji

Apple oferuje pracownikom 180 tys. dolarów, aby nie przeszli do konkurencji

Największe amerykańskie korporacje wypłacają potężne nagrody swoim najlepszym pracownikom, aby powstrzymać ich przed odejściem do innych firm.

Najbardziej cenni dla producenta iPhone inżynierowie mogą liczyć na premie (w formie akcji przedsiębiorstwa) o wartości 50-180 tysięcy dolarów. Są one przeznaczone dla 10-20 procent najlepszych pracowników kluczowych działów. Ma to ich powstrzymać przed zmianą miejsca pracy na inną firmę w Dolinie Krzemowej. Szczególnym konkurentem jest tu Facebook, który w ostatnich miesiącach zwerbował ok. 100 byłych inżynierów Apple.

Obydwie firmy stawiają na rozwój usług i produktów związanych z projektami wirtualnej rzeczywistości. Stąd zapotrzebowanie na pracowników o podobnym profilu zawodowym.
Dodatkowy tysiąc dolarów – na zakup niezbędnego sprzętu – dostanie każda osoba z Apple wykonująca swoje obowiązki w formie zdalnej.

Obecnie Apple zatrudnia 147 tysięcy osób, podczas gdy Meta (do której należy Facebook) 68 tysięcy.

hypebeast.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Sygnalizacja świetlna oparta na sztucznej inteligencji nie działa. Co poszło nie tak?

W mieście Hamm w Nadrenii Północnej-Westfalii sztuczna inteligencja (SI) miała pomagać w regulacji ruchu drogowego. W tym celu na jednym z tamtejszych przejść dla pieszych zamontowano sygnalizację świetlną opartą na sztucznej inteligencji. Kierowcy jednak skarżą się, że stale wyświetlane jest dla nich światło czerwone. Co poszło nie tak z tym flagowym projektem?
5 MIN CZYTANIA

Przed nami Nowa Era?

Są wynalazki i przełomy, które zmieniają oblicze cywilizacji. Takim było wynalezienia koła, druku czy maszyny parowej. Dziś mówimy o przełomie związanym ze sztuczną inteligencją. Pytanie, jak bardzo zmieni ona nasz świat? Niektórzy mówią o Nowej Erze Sztucznej Inteligencji, która nastąpi – a w zasadzie już następuje – po Erze Wiary i Erze Rozumu.
5 MIN CZYTANIA

Jesteś „pod wpływem”? Nie ruszysz autem

Amerykańska Krajowa Administracja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) chce wykonać zalecenie Kongresu, by wszystkie nowe auta miały zainstalowaną technologię uniemożliwiającą prowadzenie pod wpływem alkoholu.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA