fbpx
środa, 22 maja, 2024
Strona głównaBiznesBadanie Dojrzałości Innowacyjnej teraz również dla MŚP

Badanie Dojrzałości Innowacyjnej teraz również dla MŚP

Teraz także małe i średnie firmy mogą skorzystać z bezpłatnego Badania Dojrzałości Innowacyjnej. Przeprowadza je Polski Fundusz Rozwoju (PFR). Należy na początek wypełnić tylko odpowiednią ankietę, co nie jest skomplikowane.

Każdy uczestnik, który podda się badaniu otrzyma potem indywidualny raport z oceną poziomu dojrzałości innowacyjnej przedsiębiorstwa w trzech obszarach:
– rozwój innowacji,
– cyfryzacja,
– transformacja energetyczna

Taki raport zawierać będzie także – co cenne – praktyczne wskazówki ekspertów, jak rozwijać poszczególne obszary. Badanie jest przeznaczone dla dużych firm produkcyjnych lub usługowych, ale teraz rozszerzono je także na sektor MŚP.

Kto wypełnia ankietę?

Wypełniając formularz przedsiębiorca zgłasza firmę do Badania Dojrzałości Innowacyjnej. Do badania PFR zaprasza członków zarządu bądź kadrę zarządzającą firmy. Trwa ono tylko około 45 minut. Przekazując informacje przedsiębiorca zarazem wyraża chęć wzięcia udziału firmy w badaniu. Po przesłaniu formularza ankietowego pracownik PFR skontaktuje się z przedsiębiorcą, aby umówić termin właściwego badania.

W pierwszym kroku należy wypełnić ankietę dostępną na stronie: https://www.interankiety.pl/i/YMQY39VM

Robert Azembski
Robert Azembski
Dziennikarz z ponad 30-letnim doświadczeniem; pracował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Wprost” , „Gazecie Bankowej” oraz wielu innych tytułach prasowych i internetowych traktujących o gospodarce, finansach i ekonomii. Chociaż specjalizuje się w finansach, w tym w bankowości, ubezpieczeniach i rynku inwestycyjnym, nieobce są mu problemy przedsiębiorców, przede wszystkim z sektora MŚP. Na łamach magazynu „Forum Polskiej Gospodarki” oraz serwisu FPG24.PL najwięcej miejsca poświęca szeroko pojętej tematyce przedsiębiorczości. W swoich analizach, raportach i recenzjach odnosi się też do zagadnień szerszych – ekonomicznych i gospodarczych uwarunkowań działalności firm.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Jak ożywić martwy parkiet nad Wisłą?

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie nie służy tak naprawdę ani inwestycjom indywidulanym, ani małym i średniej wielkości firmom. Tym pierwszym w założeniu miała dawać okazje do zysków, dla tych drugich zaś być miejscem pozyskiwania kapitału na rozwój. Tymczasem uciekają z niej zarówni mali, jak duzi.
4 MIN CZYTANIA

Jesteś „pod wpływem”? Nie ruszysz autem

Amerykańska Krajowa Administracja ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) chce wykonać zalecenie Kongresu, by wszystkie nowe auta miały zainstalowaną technologię uniemożliwiającą prowadzenie pod wpływem alkoholu.
< 1 MIN CZYTANIA

Obojętnie, co zrobimy, klimat i tak będzie się zmieniał

Nawet zupełne zaprzestanie emisji CO2 pochodzącego z przemysłu nie wpłynie na zatrzymanie zmian klimatu na Ziemi – przekonuje w zamieszczonym we „Wprost” artykule pt. „Klimat a Człowiek” prof. dr hab. inż. Piotr Wolański, przewodniczący Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.
4 MIN CZYTANIA