Holenderski bank centralny (DNB) ostrzega przed największą na świecie giełdą kryptowalut Binance. Ci, którzy korzystają z usług firmy, mogą być narażeni na ryzyko zaangażowania w pranie brudnych pieniędzy lub finansowanie terroryzmu – informuje portal bankier.pl.

bank holandii ostrzega przed binance - grafika wpisu

DNB podaje, że Binance działa w Holandii bez wymaganej prawnie rejestracji. Oznacza to, że nie może oferować swoich usług w tym kraju. Regulator zamierza podjąć „stosowane działania”.

Firma jest obecnie przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez amerykański resort sprawiedliwości w sprawie zarzutów dotyczących prania pieniędzy i przestępstw podatkowych – przypomina dziennik „De Volkskrant”. Brytyjski Urząd ds. Postępowania Finansowego nakazał jej w czerwcu zaprzestanie wszelkiej działalności w Wielkiej Brytanii.

Pod względem wolumenu obrotu firma wydaje się być największą giełdą kryptowalut na świecie. Według strony porównawczej CryptoCompare, w ciągu ostatnich 24 godzin na platformie Binance sprzedano kryptowaluty o wartości ponad 30 miliardów dolarów.

Źródło: bankier.pl

Poprzedni artykułNATO partnerem rzeszowskiej VI Konferencji „Bezpieczeństwo Energetyczne – filary i perspektywa rozwoju”
Następny artykułTravel Grants z budżetem 50 tys. euro dla firm z sektora MŚP