fbpx
piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaŚwiatBarbados wprowadzi bezwarunkowy dochód podstawowy dla wszystkich obywateli

Barbados wprowadzi bezwarunkowy dochód podstawowy dla wszystkich obywateli

Władze karaibskiego kraju chcą, aby program bezwarunkowego dochodu objął wszystkich mieszkańców mających więcej niż 18 lat.

O planach poinformował Avinash Persaud – specjalny wysłannik premiera Barbadosu ds. Inwestycji i Usług Finansowych. Deklaracje w tej sprawie padły kilka tygodniu po zerwaniu z brytyjską monarchią, przekształceniu państwa w republikę i powołaniu urzędu prezydenta kraju, który objęła Sandra Manos.

Zgodnie z propozycją władz ma powstać Rządowy Fundusz Majątkowy, który wejdzie w posiadanie państwowych aktywów. Generowany z nich dochód ma być dystrybuowany między mieszkańców jako dywidenda obywatelska. Nie podano jednak jej wysokości.

Jednocześnie na Barbadosie mają zostać utrzymane aktualne zasady socjalne, jak np. bezpłatne szkolnictwo wyższe czy zasiłek dla osób, które na jakiś czas przerwały prowadzenie działalności gospodarczej.

W ostatnich latach coraz intensywniej na Karaibach inwestują Chiny. Na projekty w ramach inicjatywy Pasa i Szlaku w tym regionie Pekin przeznaczył od 2013 roku 6 miliardów dolarów, z czego 400 milionów otrzymał Barbados.

dailymail.co.uk , barbadostoday.bb

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Singapur najdroższym miastem świata. W Azji ceny rosną wolniej

Singapur i Zurych to najdroższe miasta świata, za nimi są: Genewa, Nowy Jork i Hongkong – wynika z rankingu Economist Intelligence Unit (EIU). Agencja ostrzega, że światowy kryzys związany ze wzrostami kosztów życia jeszcze się nie skończył.
< 1 MIN CZYTANIA

Chińska riwiera będzie centrum wolnego handlu

Władze Państwa Środka zapowiadają przekształcenie położonej na południu kraju wyspy Hainan w największy na świecie port wolnego handlu.
< 1 MIN CZYTANIA

Brytyjczycy przeciwni napływowi nielegalnych imigrantów

Wielka Brytania zmaga się z poważnymi problemami gospodarczymi, takimi jak rosnące koszty życia i bezrobocie. Na dodatek Wyspy wciąż zalewa fala nielegalnych imigrantów. Brytyjczycy mają dość, a winą za kryzys imigracyjny obarczają unijne władze.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Firmy chcą mieć pracowników w biurach, a ci wolą siedzieć w domach

Podczas gdy coraz więcej firm oczekuje od zatrudnionych osób obecności w biurach, to jednocześnie rośnie liczba pracowników domagających się większej elastyczności w tym względzie.
< 1 MIN CZYTANIA

Chińska riwiera będzie centrum wolnego handlu

Władze Państwa Środka zapowiadają przekształcenie położonej na południu kraju wyspy Hainan w największy na świecie port wolnego handlu.
< 1 MIN CZYTANIA

Wartość unijnej produkcji rolnej bije rekordy

Wartość produkcji sektora rolnego wszystkich państw należących do Unii Europejskiej systematycznie rośnie od ponad dekady i pobiła w ubiegłym roku kolejne rekordy.
< 1 MIN CZYTANIA