Władze karaibskiego kraju chcą, aby program bezwarunkowego dochodu objął wszystkich mieszkańców mających więcej niż 18 lat.

O planach poinformował Avinash Persaud – specjalny wysłannik premiera Barbadosu ds. Inwestycji i Usług Finansowych. Deklaracje w tej sprawie padły kilka tygodniu po zerwaniu z brytyjską monarchią, przekształceniu państwa w republikę i powołaniu urzędu prezydenta kraju, który objęła Sandra Manos.

Zgodnie z propozycją władz ma powstać Rządowy Fundusz Majątkowy, który wejdzie w posiadanie państwowych aktywów. Generowany z nich dochód ma być dystrybuowany między mieszkańców jako dywidenda obywatelska. Nie podano jednak jej wysokości.

Jednocześnie na Barbadosie mają zostać utrzymane aktualne zasady socjalne, jak np. bezpłatne szkolnictwo wyższe czy zasiłek dla osób, które na jakiś czas przerwały prowadzenie działalności gospodarczej.

W ostatnich latach coraz intensywniej na Karaibach inwestują Chiny. Na projekty w ramach inicjatywy Pasa i Szlaku w tym regionie Pekin przeznaczył od 2013 roku 6 miliardów dolarów, z czego 400 milionów otrzymał Barbados.

dailymail.co.uk , barbadostoday.bb

Poprzedni artykułMamy wojnę cenową
Następny artykułTen sektor też czekają podwyżki