fbpx
piątek, 1 marca, 2024
Strona głównaInnowacjeBędzie można kupić samochód na Amazonie

Będzie można kupić samochód na Amazonie

Już w przyszłym roku amerykańscy użytkownicy zainteresowani kupnem samochodu będą mogli skonfigurować, zamówić i opłacić całą transakcję bezpośrednio na Amazonie.

Przedstawiciele Amazona i Hyundaia ogłosili strategiczne partnerstwo. Będzie ono realizowane na kilku płaszczyznach. 

W pierwszej z nich samochody marki południowokoreańskiego producenta będzie można kupić bezpośrednio na Amazonie. Dotychczas w tym serwisie widniały katalogi różnych marek, gdzie można było jedynie porównać oferty poszczególnych modeli. Od przyszłego roku klienci zainteresowani nabyciem pojazdu będą mogli skonfigurować jego elementy online oraz zrealizować płatność, a także wybrać formę dostawy (dostarczenie bezpośrednio do nabywcy lub do wskazanego dealera). 

Hyundai natomiast zapowiedział, że będzie korzystał w swojej działalności z serwerowych usług Amazona czyli AWS. Ponadto w nowej generacji pojazdów tej marki zostanie użyta Alexa – głosowy wirtualny asystent Amazona. 

Przedstawiciele obydwu firm podkreślają, że dzięki partnerstwu chcą zapewnić swoim klientom nowe doświadczenia, w których kluczowy będzie nacisk na zastosowanie nowych i innowacyjnych technologii zarówno w procesie zakupu pojazdów, jak i później w jego użytkowaniu. 

cbsnews.com, press.aboutamazon.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Rewolucja cyfrowa w firmach jest nieunikniona

Zdecydowana większość producentów uważa, że w najbliższych kilku latach sposób działania ich firm zostanie zmieniony przez wpływ technologii cyfrowych.
2 MIN CZYTANIA

Polskie firmy pod ostrzałem hakerów

Zdecydowana większość polskich przedsiębiorstw w minionym roku przynajmniej raz była celem ataku cyberprzestępców.
2 MIN CZYTANIA

Kasy samoobsługowe pójdą w odstawkę?

Jeden z portali tak zatytułował swój artykuł na temat marketowego handlu: „Polacy pokochali kasy samoobsługowe”. Czy aby na pewno?
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Włochy wyślą migrantów do… Albanii

Albański parlament zaakceptował porozumienie zakładające, że do kraju trafi rocznie kilkadziesiąt tysięcy migrantów, którzy pierwotnie chcieli dostać się do Włoch.
< 1 MIN CZYTANIA

Ile kosztuje norweskich podatników utrzymanie Breivika w więzieniu?

Norwescy podatnicy już od 13 lat finansują komfortowe więzienie Andersa Breivika, który w 2011 roku zamordował 77 osób.
< 1 MIN CZYTANIA

Przychody Egiptu z Kanału Sueskiego spadły o połowę

Od kilku miesięcy statki płynące przez Morze Czerwone są narażone na ataki jemeńskich rebeliantów Huti, co prowadzi do wyboru przez nie innych tras podróży między Europą a Azją.
< 1 MIN CZYTANIA