Minister finansów Tadeusz Kościński zapowiedział, że w 2022 r. nastąpi reforma stawek VAT.

Będzie to efekt porozumienia Rady ECOFIN, które zawarto na początku grudnia 2021 r. Minister przewiduje, że dyrektywa wprowadzająca tę reformę wejdzie w życie w połowie 2022 r. Ma ona stworzyć bardziej elastyczne możliwości wspierania innych sektorów polityki społeczno-gospodarczej i reagowania na sytuacje kryzysowe właśnie za pomocą stawek VAT.

— W nadchodzącym roku, podobnie jak w ubiegłych latach, resort finansów będzie stawiał na potrzeby klientów, którzy są w centrum naszej uwagi. Dążymy do tego, by rozwiązania podatkowe poprawiały komfort życia w Polsce i były silnym impulsem wpływającym na szybki rozwój gospodarczy naszego kraju — powiedział Kościński w rozmowie z PAP.

Jednym z działań resortu w 2022 r. będzie współpraca z Komisją Europejską nad pakietem „VAT in Digital Age”, którego celem jest modernizacja systemu VAT i lepsze jego dostosowanie do gospodarki cyfrowej. Polityk zapowiedział też prace nad kolejnym pakietem upraszczającym rozliczanie przez podatników podatku VAT, czyli SLIM VAT 3.

Źródło: PAP

Poprzedni artykułNorwegia przestaje być ziemią obiecaną?
Następny artykułPolska stała się eksporterem prądu