Aż 43 proc. pracodawców objętych w Polsce badaniem ManpowerGroup zapowiada powiększenie załogi w I kwartale przyszłego roku — podaje „Rzeczpospolita”.

Pexels.com

To najwięcej w historii tego badania, które przeprowadza się w Polsce od 2008 r. Najczęściej nowych ludzi chcą zatrudnić największe firmy, które stać na zaoferowanie lepszych warunków płacowych dla kandydatów. Takie plany ma aż 52 proc. dużych przedsiębiorstw. Dla porównania wśród małych firm dodatkowych pracowników będzie szukało tylko 25 proc. Zwiększonego zatrudnienia należy się spodziewać głównie w produkcji przemysłowej, nowych technologiach oraz szeroko rozumianych finansach. „Rz” podkreśla, że w ostatnich dwóch latach powiększenie załogi planowało zaledwie 6 proc. firm.

Dyrektor generalny ManpowerGroup Tomasz Walenczak zaznacza, że dzisiaj obserwujemy podobne zjawisko do sytuacji po kryzysie ekonomicznym z 2008 r., kiedy również nastąpiło zwiększone zapotrzebowanie na pracowników. Według niego oferty pracą pojawią się w praktycznie każdym sektorze gospodarki.

Źródło: Rzeczpospolita

Poprzedni artykułDobrobyt jest determinowany przez ustrój gospodarczy, nie polityczny
Następny artykułHandel paliwami pod lupą fiskusa