fbpx
niedziela, 21 kwietnia, 2024
Strona głównaBiznesBędzie wsparcie dla dyskotek

Będzie wsparcie dla dyskotek

Rząd planuje oferowanie wsparcia dla przedsiębiorców prowadzących dyskoteki oraz kluby taneczne - podało RMF FM.

Opis projektu rozporządzenia zamieszczony w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów zakłada wsparcie w trzech podstawowych formach.

Pierwsze wsparcie będzie jednorazowym świadczeniem postojowym i będzie przysługiwało przy spadku przychodu w okresie poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku w następstwie wystąpienia Covid-19 o co najmniej 40 proc. w stosunku do okresu porównawczego. Druga forma pomocy to zwolnienie z obowiązku opłacania należności z tytułu składek ubezpieczeniowych oraz innych opłat socjalnych za okres od 1 do 31 grudnia 2021 r. Ostatni rodzaj wsparcia to udzielenie jednej dodatkowej dotacji na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Dotacje będą finansowane ze środków Funduszu Pracy zasilonego środkami Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

W związku z walką z IV falą koronawirusa od 15 grudnia w Polsce obowiązuje m.in. zakaz działania dyskotek i klubów tanecznych.

Źródło: RMF FM

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Pierwszy polski fundusz REIT zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

Mount Globalny Rynku Nieruchomości FIZ – to nazwa polskiego funduszu aktywnie inwestującego w nieruchomości typu REIT, który w poniedziałek 22 kwietnia stanie się 412. podmiotem notowanym na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
2 MIN CZYTANIA

Branża IT redukuje zatrudnienie i zwiększa długi

O 1/3 wzrosło w ciągu dwóch lat zadłużenie branży IT – wynika z najnowszych danych Krajowego Rejestru Długów. Sektor „skazany na rozwój” powoli zaczyna być ofiarą własnego sukcesu. Jego długi wynoszą obecnie 264 mln zł, ale jeszcze więcej, bo prawie 400 mln zł, firmy informatyczne muszą odzyskać od swoich klientów.
4 MIN CZYTANIA

Nadchodzą jeszcze trudniejsze czasy dla małych sklepów. Ich liczba systematycznie maleje

Po ponad dwóch latach przerwy powrócił 5-procentowy VAT na żywność. Sieci dyskontów, które toczą wojnę o klientów, kuszą obietnicą, że cen nie podniosą, bo podatek wezmą na siebie. Korzystna dla klientów zapowiedź może okazać się zabójcza dla i tak słabnących i znikających z rynku małych sklepów.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA