fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaEkologiaBezos przeznaczy 10 miliardów dolarów na walkę ze zmianami klimatu

Bezos przeznaczy 10 miliardów dolarów na walkę ze zmianami klimatu

Założyciel Amazona już przekazał 443 miliony dolarów dla organizacji zajmujących się przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym.

Stworzony przez miliardera Bezos Earth Fund wsparł 44 podmioty realizujące działania w zakresie sprawiedliwości klimatycznej, ochrony przyrody i śledzenia celów klimatycznych. 140 milionów trafiło do organizacji Justice40, stworzonej przez prezydenta USA Joe Bidena.

Jeff Bezos zapewnia, że do 2030 roku wyda na podobne cele 10 miliardów dolarów. Zgodnie z oświadczeniem szefa jego fundacji obecna dekada jest kluczowa w walce o sprawiedliwość klimatyczną i ochronę przyrody.

Miliarder kilka miesięcy temu odbył lot w kosmos. Teraz rysuje wizje przeniesienia w przestrzeń kosmiczną przemysłu emitującego najwięcej zanieczyszczeń.

Spotyka się jednak z krytyką lewicowych polityków. Ważna przedstawicielka demokratów Elizabeth Warren skrytykowała Bezosa za jego obsesję na punkcie podróży w kosmos przy jednoczesnym unikaniu płacenia sprawiedliwych podatków. Jej zdaniem fanaberie bogacza są nie na miejscu w czasie, gdy niemal połowa Amerykanów żyje od wypłaty do wypłaty.

markets.businessinsider.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Węgiel czy zielone inwestycje – co wolą polskie firmy?

Zróżnicowane źródła zielonej energii są według najmniejszych polskich przedsiębiorstw przyszłością polskiego bezpieczeństwa energetycznego.
2 MIN CZYTANIA

Opłaty za plastikowe opakowania jednak niższe?

Ministerstwo Klimatu i Środowiska najprawdopodobniej obniży stawki opłat za plastikowe opakowania względem propozycji z majowego projektu rozporządzenia.
2 MIN CZYTANIA

Konfederacja przeciwko opłacie opakowaniowej i końcu jednorazowego plastiku

Politycy Konfederacji podczas konferencji prasowej zwrócili uwagę, że aktualnie podatek od plastiku pobierany przez UE kosztuje Polaków ok. 2 mld zł rocznie, a nowy zakaz wprowadzania do obrotu plastikowych jednorazówek to kolejny 1 mld zł straty.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska kupi setki milionów szczepionek na COVID-19

Mimo renegocjacji kontraktu z 2021 roku na dostawy szczepionek przeciwko COVID-19 od firmy Pfizer/BioNTech, Komisja Europejska i tak kupi setki milionów preparatów.
< 1 MIN CZYTANIA

Lewicowa Dania wzorem do naśladowania dla antyimigranckiej prawicy

Politycy prawicowych ugrupowań z całej Europy stawiają za wzór ustawowe rozwiązanie migracyjne, które obowiązuje w rządzonej przez socjaldemokratów Danii.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosja masowo kradnie i wywozi zboże z Ukrainy

Od rozpoczęcia inwazji w lutym ubiegłego roku, Rosja ukradła i wywiozła z terytorium Ukrainy 4 miliony ton zboża. Ukraina monitoruje, do jakich odbiorców jej zboże trafia.
< 1 MIN CZYTANIA