fbpx
niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaEkologiaBezos przeznaczy 10 miliardów dolarów na walkę ze zmianami klimatu

Bezos przeznaczy 10 miliardów dolarów na walkę ze zmianami klimatu

Założyciel Amazona już przekazał 443 miliony dolarów dla organizacji zajmujących się przeciwdziałaniem zmianom klimatycznym.

Stworzony przez miliardera Bezos Earth Fund wsparł 44 podmioty realizujące działania w zakresie sprawiedliwości klimatycznej, ochrony przyrody i śledzenia celów klimatycznych. 140 milionów trafiło do organizacji Justice40, stworzonej przez prezydenta USA Joe Bidena.

Jeff Bezos zapewnia, że do 2030 roku wyda na podobne cele 10 miliardów dolarów. Zgodnie z oświadczeniem szefa jego fundacji obecna dekada jest kluczowa w walce o sprawiedliwość klimatyczną i ochronę przyrody.

Miliarder kilka miesięcy temu odbył lot w kosmos. Teraz rysuje wizje przeniesienia w przestrzeń kosmiczną przemysłu emitującego najwięcej zanieczyszczeń.

Spotyka się jednak z krytyką lewicowych polityków. Ważna przedstawicielka demokratów Elizabeth Warren skrytykowała Bezosa za jego obsesję na punkcie podróży w kosmos przy jednoczesnym unikaniu płacenia sprawiedliwych podatków. Jej zdaniem fanaberie bogacza są nie na miejscu w czasie, gdy niemal połowa Amerykanów żyje od wypłaty do wypłaty.

markets.businessinsider.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Ludzie nie chcą mieszkać w wiatrakowym lesie [WYWIAD]

Wiatraki oznaczają dewastację terenu w obrębie wielu kilometrów, zabijają ptaki, a ludziom nie dają normalnie żyć – mówi Tomasz Berliński, mieszkaniec pięknych przyrodniczo terenów gminy Górowo Iławeckie, gdzie ma powstać elektrownia wiatrowa.
8 MIN CZYTANIA

Ponowne nawadnianie torfowisk to realne zyski ekonomiczne

Znaczna większość mokradeł w Polsce i w Europie została już osuszona do różnych celów. Tymczasem osuszanie torfowisk i np. wprowadzanie tam lasu daje znacznie mniejsze zyski ekonomiczne niż ponowne ich nawadnianie. Zespół naukowców z udziałem Polaków wykazał, że w skali Litwy ponowne nawodnienie osuszonych leśnych torfowisk przyniosłoby zyski sięgające nawet 170 mln euro rocznie.
< 1 MIN CZYTANIA

Obojętnie, co zrobimy, klimat i tak będzie się zmieniał

Nawet zupełne zaprzestanie emisji CO2 pochodzącego z przemysłu nie wpłynie na zatrzymanie zmian klimatu na Ziemi – przekonuje w zamieszczonym we „Wprost” artykule pt. „Klimat a Człowiek” prof. dr hab. inż. Piotr Wolański, przewodniczący Komitetu Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA