fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumBezpieczeństwo dostaw energii w dobie transformacji. Zapraszamy na VIII Kongres DISE

Bezpieczeństwo dostaw energii w dobie transformacji. Zapraszamy na VIII Kongres DISE

Na VIII Kongresie DISE będziemy dyskutować o bezpieczeństwie dostaw i roli nowych inwestycji infrastrukturalnych w transformacji energetycznej Polski.

VIII Kongres Energetyczny DISE, do udziału, w którym serdecznie Państwa zapraszamy, odbędzie się 28–29 września we Wrocławiu pod hasłem przewodnim Bezpieczeństwo dostaw energii w dobie transformacji. Kongres stanowi cenioną platformę dyskusji o najważniejszych zagadnieniach dla polskiej energetyki. W programie przewidziano dwa dni debat, w których będzie można poznać opinie wybitnych specjalistów sektora paliwowo-energetycznego, polityków, doświadczonych managerów i naukowców z polski i zza granicy. Patronat honorowy nad VIII Kongresem Energetycznym DISE objęli m.in.: Prezes Rady Ministrów, Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Aktywów Państwowych i Urząd Regulacji Energetyki.

Tematem wiodącym Kongresu będzie bezpieczeństwo dostaw energii i wyzwania transformacji energetycznej Polski. To jednak nie wszystko, bo DISE przygotowało kilkanaście paneli poświęconych kluczowym zagadnieniom i inwestycjom energetycznym w perspektywie 2050 r.

W programie pojawi się panel dotyczący energetyki wiatrowej, w którym prelegenci dyskutować będą m.in. o likwidacji barier dla lokalizacji lądowych elektrowni wiatrowych i perspektywach dla rozwoju offshore. DISE zaprasza także do rozmowy na temat technologii wodorowych (w tym znaczenia współpracy dolin wodorowych i planowanych projektów wodorowych). Przed nami panel o energetyce jądrowej, w którym eksperci będą pytani o kamienie milowe realizacji programu polskiej energetyki jądrowej. Kluczowym punktem Kongresu będzie także dyskusja o przyszłej roli gazu ziemnego w Europie i perspektywach wdrożenia tzw. gazów zdekarbonizowanych. Paneliści będą rozmawiać o przyszłej strukturze miksu gazowego. W odpowiedzi na pilną potrzebę ograniczania emisji transportu, DISE otwiera dyskusję o inwestycjach w nisko- i zeroemisyjny transport (w tym rozwoju elektromobilności w Polsce i perspektywach wdrożenia paliw alternatywnych). Równie pilna jest potrzeba zwiększenia działań w zakresie transformacji ciepłownictwa. Walka o czyste powietrze, obniżenie temperatury w aglomeracjach miejskich, termomodernizacja budynków to wielkoskalowe wyzwania, które wymagają rzetelnego komentarza ekspertów.

2022 rok bez wątpienia będzie przełomowy dla budowania polskiego bezpieczeństwa energetycznego. Uruchomienie interkonektora GIPL, a za chwilę Baltic Pipe, stanowi punkt zwrotny w dążeniu do niezależności energetycznej Polski. Kluczowa jest otwarta dyskusja, która będzie stanowiła swoistą mapę drogową działań zielonej transformacji. Gwarancją najwyższego poziomu merytorycznego debaty będzie udział wybitnych postaci świata energetyki (i nie tylko) z Polski i zza granicy.

Patronat medialny „Forum Polskiej Gospodarki”

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

Rosnące koszty działalności największym problemem mikroprzedsiębiorstw i małych firm

Ogólnie rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej otwierają ranking obecnych obaw mikroprzedsiębiorstw i małych firm. Nieznacznie mniej wskazań dotyczy problemu nierzetelnych kontrahentów
4 MIN CZYTANIA

Pierwszy polski fundusz REIT zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

Mount Globalny Rynku Nieruchomości FIZ – to nazwa polskiego funduszu aktywnie inwestującego w nieruchomości typu REIT, który w poniedziałek 22 kwietnia stanie się 412. podmiotem notowanym na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
2 MIN CZYTANIA