W maju stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wyniosła 5,1 proc. – poinformowało Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

pracownicy fizyczni lockdowny - grafika wpisu

To o 0,1 punktu procentowego mniej niż w kwietniu. Na stronie resortu wprost napisano, że sytuacja na polskim rynku pracy jest nie tylko stabilna, ale i bardzo dobra.

– To absolutnie rewelacyjny wynik, po 1990 r. tylko w październiku 2019 r. stopa bezrobocia rejestrowanego była niższa i wyniosła 5 proc. Mamy powody do zadowolenia – powiedziała cytowana w komunikacie minister rodziny Marlena Maląg.

Najniższe bezrobocie w Polsce odnotowano w maju w Wielkopolsce, gdzie wyniosło ono zaledwie 2,8 proc. Należy zaznaczyć, że podobnie było w poprzednich miesiącach. W sumie w polskich urzędach pracy pod koniec maja zarejestrowanych było 852 tys. bezrobotnych, czyli o 26 tys. mniej niż w kwietniu.

Ministerstwo dodało, że zharmonizowana stopa bezrobocia w kwietniu 2022 r., liczona według definicji przyjętej przez Eurostat, wyniosła w Polsce 3 proc. Oznacza to, że w całej Unii Europejskiej niższe bezrobocie jest tylko w Czechach, podczas gdy unijna średnia zharmonizowanej stopy bezrobocia to 6,2 proc.

Poprzedni artykułCzy czeka nas tokenizacja życia? Blockchain zrewolucjonizuje biznes!
Następny artykułA może wynieść się z biznesem do Szwajcarii? Dlaczego warto założyć tam firmę…