Biodronka już w najbliższą niedzielę może otworzyć swoje sklepy – czytamy w portalu wiadomoscihandlowe.pl.

Kara dla właściciela sieci biedronka - grafika wpisu
Fot. PAP/Albert Zawada

Według pracowników sieci Biedronka część sklepów zostanie otwartych w niedzielę, bo zostaną przekształcone w… „kluby czytelnika”. Jak dotąd jednak właściciele dyskontu nie potwierdzili oficjalnie tych doniesień.

– Tak działa nasza firma. Zapewne przyjadą w ostatni dzień i poinformują sklepy – powiedziała portalowi wiadomoscihandlowe.pl Anna Gonera, skarbnik w NSZZ „Solidarność” w Biedronce. – To, że sklepy się otworzą w niedzielę, jest już pewne. Na pewno nie jest to fake news. Dostałam nawet maila od SOM-a, który prosi o wsparcie, gdyż w sklepie, który ma być otwarty jako czytelnia, nie ma załogi.

Według Anny Gonery już 7 sierpnia Biedronka otworzy w całym kraju 600 sklepów, a tydzień później – 300 dodatkowych. Z każdą kolejną niedzielą mają być otwierane kolejne lokale.

Wiadomoscihandlowe.pl przypominają treść ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, która mówi, że zakaz nie dotyczy „placówek handlowych w zakładach prowadzących działalność w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku”.

Według nieoficjalnych ustaleń portalu inspekcja pracy jest świadoma planów Biedronki i inspektorzy będą przyglądać się tematowi, ale nie wiadomo, jak dużo sklepów zostanie skontrolowanych.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Poprzedni artykułNa polskim rynku cukru mamy do czynienia ze spekulacją
Następny artykułChiny próbują gospodarczo osłabić Tajwan