fbpx
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaKrajBiedronka wróci do handlu w niedziele

Biedronka wróci do handlu w niedziele

Biodronka już w najbliższą niedzielę może otworzyć swoje sklepy – czytamy w portalu wiadomoscihandlowe.pl.

Według pracowników sieci Biedronka część sklepów zostanie otwartych w niedzielę, bo zostaną przekształcone w… „kluby czytelnika”. Jak dotąd jednak właściciele dyskontu nie potwierdzili oficjalnie tych doniesień.

– Tak działa nasza firma. Zapewne przyjadą w ostatni dzień i poinformują sklepy – powiedziała portalowi wiadomoscihandlowe.pl Anna Gonera, skarbnik w NSZZ „Solidarność” w Biedronce. – To, że sklepy się otworzą w niedzielę, jest już pewne. Na pewno nie jest to fake news. Dostałam nawet maila od SOM-a, który prosi o wsparcie, gdyż w sklepie, który ma być otwarty jako czytelnia, nie ma załogi.

Według Anny Gonery już 7 sierpnia Biedronka otworzy w całym kraju 600 sklepów, a tydzień później – 300 dodatkowych. Z każdą kolejną niedzielą mają być otwierane kolejne lokale.

Wiadomoscihandlowe.pl przypominają treść ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, która mówi, że zakaz nie dotyczy „placówek handlowych w zakładach prowadzących działalność w zakresie kultury, sportu, oświaty, turystyki i wypoczynku”.

Według nieoficjalnych ustaleń portalu inspekcja pracy jest świadoma planów Biedronki i inspektorzy będą przyglądać się tematowi, ale nie wiadomo, jak dużo sklepów zostanie skontrolowanych.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA

Niemal połowa polskich dzieci między 15. a 18. rokiem życia pracuje [RAPORT]

Warsaw Enterprise Institute postanowił z okazji Dnia Dziecka zbadać, jak w praktyce wyglądają doświadczenia Polaków z pracą w wieku nastoletnim. Czy to powszechne zjawisko, czy może marginalne?
3 MIN CZYTANIA

Wiślana Procesja Eucharystyczna w Czerwińsku nad Wisłą

Długi weekend związany ze Świętem Bożego Ciała sprzyja poznawaniu mało znanych zakątków naszego kraju. Z pewnością warto odwiedzić Czerwińsk nad Wisłą, gdzie odbywa się jedyna w Polsce Wiślana Procesja Eucharystyczna. Przy okazji można poznać wiele tajemnic związanych z pięknym czerwińskim klasztorem położonym nad brzegiem Wisły.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA