fbpx
niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaBiznesBiznes apeluje do Unii Europejskiej

Biznes apeluje do Unii Europejskiej

Konfederacja Europejskiego Biznesu BusinessEurope zaapelowała do Unii Europejskiej, aby ta przyjęła środki, które pomogą złagodzić negatywne skutki obecnej sytuacji dla europejskich przedsiębiorców.

BusinessEurope zdecydowanie potępiła napaść Rosji na Ukrainę i zadeklarowała pełne wsparcie dla Ukraińców.

Wśród sugerowanych Unii przez BusinessEurope propozycji są rozwiązania, które miałyby pomóc przedsiębiorcom przejść najbliższe miesiące. Mowa tutaj o stworzeniu jasnych wytycznych i szczegółowych informacji na temat sankcji jak i środków wsparcia tak szybko, jak to możliwe. Poza tym przedstawiciele przedsiębiorców chcą, aby UE, USA i Wielka Brytania działały w koordynacji przy wdrażaniu sankcji, ale też przy przygotowywaniu pakietów wsparcia dla firm i pracowników. Biznes chce też, żeby przygotowano rozwiązania, które pozwolą złagodzić negatywny wpływ zakłóceń w dostawach. Poza tym, BusinessEurope wezwał do walki ze wzrostem cen i zabezpieczenia dostaw energii. Ma to być kluczem do zapewnienia Unii bezpieczeństwa i dobrobytu.

Jeśli chodzi o kwestie energetyczne, to BusinessEurope wezwał UE do dywersyfikacji źródeł dostaw energii i do powrotu do „bardziej realistycznej polityki energetycznej i klimatycznej”. Rozwiązaniem miałoby też być uregulowanie cen gazu i zniesienie barier dla zintegrowanego rynku energii w Europie. Biznes wezwał również do inwestowania przynajmniej 3 proc. PKB w innowacje oraz przyspieszenie ratyfikacji umów o wolnym handlu, np. z Mercosurem, Meksykiem i Chile.

Źródło: Konfederacja Lewiatan

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA