fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaBiznesBiznes apeluje o walkę z nielegalnymi transmisjami na żywo

Biznes apeluje o walkę z nielegalnymi transmisjami na żywo

Konfederacja Lewiatan wezwała rząd do natychmiastowego wprowadzenia przepisów umożliwiających skuteczną walkę z nielegalnymi transmisjami na żywo.

Dzisiaj w sieci można znaleźć masę stron, które umożliwiają użytkownikom darmowe, ale też nielegalne, oglądanie wydarzeń sportowych na żywo. Konfederacja Lewiatan wskazuje, że ze względu na bardzo wysokie koszty nabycia praw do publicznego udostępniania takich wydarzeń firmy, które je ponoszą, powinny mieć możliwość działania w środowisku prawnym, które stwarza warunki do zwrotu poniesionych nakładów.

– Istnieje pilna potrzeba ochrony treści nadawanych na żywo. Obecne regulacje nie pozwalają na natychmiastowe przerwanie transmisji. Niektóre państwa wprowadziły już przepisy umożliwiające skuteczną walkę z nielegalnymi transmisjami na żywo – powiedział Krzysztof Kajda, radca prawny, zastępca dyrektora generalnego (szef pionu ekspertyzy) Konfederacji Lewiatan. – Apelujemy do władz o podjęcie podobnych kroków w naszym kraju. Należy również przyjąć jednolite regulacje na poziomie unijnym – dodał.

Konfederacja Lewiatan przypomina, że korzystanie z nielegalnych transmisji jest również ryzykowne dla samych użytkowników, którzy narażają się na kradzież danych osobowych lub informacji finansowych, a także na zainfekowanie złośliwym oprogramowaniem.

Przedstawiciele pracodawców twierdzą, że Polska powinna wziąć przykład z innych krajów i umożliwić legalnym nadawcom skuteczną walkę z piratami. Mowa tutaj na przykład o blokowaniu i usuwaniu nielegalnych bezpośrednich transmisji niezwłocznie lub nie później niż 30 minut od otrzymania powiadomienia lub sądowego nakazu blokującego albo dynamicznego zakazu.

„Biorąc pod uwagę skalę korzyści finansowych, jakie nieuczciwe podmioty czerpią z piractwa transmisji na żywo, rozwiązania miękkie typu samoregulacyjne kodeksy postępowania lub zalecenia Komisji Europejskiej nie mogą być skutecznym rozwiązaniem” – podkreśliła Konfederacja Lewiatan.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

Rosnące koszty działalności największym problemem mikroprzedsiębiorstw i małych firm

Ogólnie rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej otwierają ranking obecnych obaw mikroprzedsiębiorstw i małych firm. Nieznacznie mniej wskazań dotyczy problemu nierzetelnych kontrahentów
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA