Związek Przedsiębiorców i Pracodawców zainaugurował kampanię Biznes dla Polski, Polska dla biznesu, której celem jest promowanie nowoczesnego patriotyzmu gospodarczego.

AlphaTradeZone/Pexels

ZPP chce pokazywać, że przedsiębiorcy, konsumenci i administracja swoimi decyzjami mogą wspólnie budować dobrobyt w Polsce: środowiska biznesowe – płacąc podatki i realizując inwestycje, konsumenci – podejmując decyzje zakupowe wspierające uczciwie działający w Polsce biznes, administracja – tworząc przyjazne działalności gospodarczej regulacje.

– Kapitalne znaczenie zyskuje w tym kontekście kwestia płatności podatku CIT. Jest to dziś swoisty wyznacznik odpowiedzialności i solidarności z państwem. Jak pokazują konkretne przykłady, podatek dochodowy od osób prawnych traktowany jest przez wiele firm jako danina w zasadzie dobrowolna. Odpowiednie zabiegi księgowe pozwalają skutecznie obejść obowiązek jego płatności. Dlatego od lat ZPP postuluje zastąpienie CIT maksymalnie uproszczonym podatkiem przychodowym na niskim poziomie. To tylko jedna z propozycji, którą podczas trwania kampanii będziemy chcieli zaszczepić w świadomości rządzących, biznesu, ale i obywateli. Naszym celem jest sprawić, aby biznes działał dla Polski i aby nasz kraj odwdzięczył się przedsiębiorcom wzajemnością w tej kwestii – mówi Cezary Kaźmierczak, prezes ZPP.

Kampania Biznes dla Polski, Polska dla biznesu realizowana będzie w oparciu o cztery strategiczne bloki tematyczne: kwestie podatkowe, inwestycje, wybory konsumenckie oraz decyzje regulacyjne.

– Podatki, inwestycje, sfera wyborów konsumenckich i regulacje to elementy, na których będziemy szczególnie skupiać się w kampanii Biznes dla Polski, Polska dla biznesu. Uważamy, że te cztery filary to fundament dla realizowania polityki nowoczesnego patriotyzmu gospodarczego. Nasz projekt promować będzie postawy, które zaowocują wytworzeniem efektywnej synergii między przedsiębiorcami, konsumentami i organami administracyjnymi – dodaje Jacek Podgórski, dyrektor Forum Podatkowo-Regulacyjnego ZPP.

Poprzedni artykułPolskie przedsiębiorstwa w zapaści
Następny artykułBędzie więcej biogazowni rolniczych?