fbpx
środa, 24 kwietnia, 2024
Strona głównaNauka„Biznesmeni dla młodych”, czyli jak zaszczepić w uczniach ducha przedsiębiorczości

„Biznesmeni dla młodych”, czyli jak zaszczepić w uczniach ducha przedsiębiorczości

Cykliczne, odbywające się głównie w formule online, spotkania ze znanymi przedsiębiorcami złożą się na adresowany do szkół program szkoleniowy „Biznesmeni dla młodych”, którego celem jest – jak mówią pomysłodawcy przedsięwzięcia – zaszczepienie w uczniach ducha przedsiębiorczości.

Program jest inicjatywą dwóch organizacji pozarządowych: wyspecjalizowanej w szkoleniach, treningach i mentoringu Fundacji Instytut GEBO oraz katowickiej Fundacji GoodNetwork, która realizuje międzynarodowy program edukacyjny „Rozmawiasz-Pomagasz”, polegający na prowadzonych online wspólnych lekcjach i projektach edukacyjnych między szkołami w Polsce i szkołami lub organizacjami w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej.

Ogólnopolski program „Biznesmeni dla młodych” będzie realizowany od marca. Adresowany jest do szkół średnich oraz ósmych klas szkół podstawowych. Spotkania z przedsiębiorcami będą odbywały się głównie online z udziałem jednej lub kilku klas. Zaproszeni biznesmeni opowiedzą uczniom o początkach swojej działalności, pierwszych sukcesach, ale także o porażkach i przeszkodach, jakie musieli pokonać w prowadzeniu biznesu.

– Największym walorem tych spotkań będzie ich praktyczność. Podczas spotkań młodzież ma szansę zdobyć cenną praktyczną wiedzę od osób, które osiągnęły zawodowe cele i chcą podzielić się przepisem na udany biznes. Młodzi będą poznawać sekrety biznesu od najlepszych, którzy przeszli długą drogę od startu, poprzez mozolne budowanie firmy, do sukcesu – wyjaśnia prezes Fundacji GoodNetwork Jacek Siatkowski.

Twórcy programu przekonują, iż cykliczne spotkania ze znanymi biznesmenami mają otworzyć młodym ludziom drzwi do świata przedsiębiorczości i wskazać drogę do sukcesu.

Zdaniem pomysłodawcy przedsięwzięcia, eksperta Fundacji Instytutu GEBO Zbyszka Dzideczka, młodzieży brakuje praktycznej wiedzy dotyczącej przedsiębiorczości. – Młodość to brawura, ale w biznesie potrzebna jest też ostrożność, wyobraźnia, aby własna firma nie przyniosła problemów z urzędem skarbowym i aby działalność nie zakończyła się bankructwem – tłumaczy ekspert, wskazując, iż „najtaniej jest uczyć się na cudzych błędach”.

Zgłoszenia do projektu przyjmowane są pod adresem poczty elektronicznej info@goodnetwork.pl. Może zgłosić się każda szkoła ponadpodstawowa oraz ósme klasy podstawówek.

PAP

INNE Z TEJ KATEGORII

Od fizyki do Boga [WYWIAD]

O połączeniu materii i ducha i o tym, czym jest myśl, a czym modlitwa w odniesieniu do teorii myśli o myśli rozmawiamy z jej twórcą, Michałem Garapichem.
9 MIN CZYTANIA

Czy da się udowodnić, że Bóg istnieje? [WYWIAD]

Czy można w kwadrans udowodnić, że Bóg istnieje? Krzysztof Oppenheim dowodzi, że można. Na bazie wczorajszego wywiadu poświęconemu historyczności Jezusa z Nazaretu, kontynuujemy naszą rozmowę, idąc krok dalej i zadając sobie pytanie, które nurtuje ludzkość od zarania dziejów: czy Bóg istnieje?
13 MIN CZYTANIA

Czy niemiecki system szkolnictwa zawiódł?

Publiczna edukacja w Niemczech jest „bezpłatna” (czyli finansowana z podatków), jednak coraz więcej rodziców decyduje się posłać swoje dzieci do szkoły prywatnej, nawet jeśli wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Czy dobre wykształcenie w Niemczech stanie się wkrótce przywilejem tylko tych, których będzie na nie stać?
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

Rosnące koszty działalności największym problemem mikroprzedsiębiorstw i małych firm

Ogólnie rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej otwierają ranking obecnych obaw mikroprzedsiębiorstw i małych firm. Nieznacznie mniej wskazań dotyczy problemu nierzetelnych kontrahentów
4 MIN CZYTANIA

Pierwszy polski fundusz REIT zadebiutuje na Głównym Rynku GPW

Mount Globalny Rynku Nieruchomości FIZ – to nazwa polskiego funduszu aktywnie inwestującego w nieruchomości typu REIT, który w poniedziałek 22 kwietnia stanie się 412. podmiotem notowanym na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
2 MIN CZYTANIA