fbpx
sobota, 25 maja, 2024
Strona głównaNauka„Biznesmeni dla młodych”, czyli jak zaszczepić w uczniach ducha przedsiębiorczości

„Biznesmeni dla młodych”, czyli jak zaszczepić w uczniach ducha przedsiębiorczości

Cykliczne, odbywające się głównie w formule online, spotkania ze znanymi przedsiębiorcami złożą się na adresowany do szkół program szkoleniowy „Biznesmeni dla młodych”, którego celem jest – jak mówią pomysłodawcy przedsięwzięcia – zaszczepienie w uczniach ducha przedsiębiorczości.

Program jest inicjatywą dwóch organizacji pozarządowych: wyspecjalizowanej w szkoleniach, treningach i mentoringu Fundacji Instytut GEBO oraz katowickiej Fundacji GoodNetwork, która realizuje międzynarodowy program edukacyjny „Rozmawiasz-Pomagasz”, polegający na prowadzonych online wspólnych lekcjach i projektach edukacyjnych między szkołami w Polsce i szkołami lub organizacjami w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej.

Ogólnopolski program „Biznesmeni dla młodych” będzie realizowany od marca. Adresowany jest do szkół średnich oraz ósmych klas szkół podstawowych. Spotkania z przedsiębiorcami będą odbywały się głównie online z udziałem jednej lub kilku klas. Zaproszeni biznesmeni opowiedzą uczniom o początkach swojej działalności, pierwszych sukcesach, ale także o porażkach i przeszkodach, jakie musieli pokonać w prowadzeniu biznesu.

– Największym walorem tych spotkań będzie ich praktyczność. Podczas spotkań młodzież ma szansę zdobyć cenną praktyczną wiedzę od osób, które osiągnęły zawodowe cele i chcą podzielić się przepisem na udany biznes. Młodzi będą poznawać sekrety biznesu od najlepszych, którzy przeszli długą drogę od startu, poprzez mozolne budowanie firmy, do sukcesu – wyjaśnia prezes Fundacji GoodNetwork Jacek Siatkowski.

Twórcy programu przekonują, iż cykliczne spotkania ze znanymi biznesmenami mają otworzyć młodym ludziom drzwi do świata przedsiębiorczości i wskazać drogę do sukcesu.

Zdaniem pomysłodawcy przedsięwzięcia, eksperta Fundacji Instytutu GEBO Zbyszka Dzideczka, młodzieży brakuje praktycznej wiedzy dotyczącej przedsiębiorczości. – Młodość to brawura, ale w biznesie potrzebna jest też ostrożność, wyobraźnia, aby własna firma nie przyniosła problemów z urzędem skarbowym i aby działalność nie zakończyła się bankructwem – tłumaczy ekspert, wskazując, iż „najtaniej jest uczyć się na cudzych błędach”.

Zgłoszenia do projektu przyjmowane są pod adresem poczty elektronicznej info@goodnetwork.pl. Może zgłosić się każda szkoła ponadpodstawowa oraz ósme klasy podstawówek.

PAP

INNE Z TEJ KATEGORII

Od fizyki do Boga [WYWIAD]

O połączeniu materii i ducha i o tym, czym jest myśl, a czym modlitwa w odniesieniu do teorii myśli o myśli rozmawiamy z jej twórcą, Michałem Garapichem.
9 MIN CZYTANIA

Czy da się udowodnić, że Bóg istnieje? [WYWIAD]

Czy można w kwadrans udowodnić, że Bóg istnieje? Krzysztof Oppenheim dowodzi, że można. Na bazie wczorajszego wywiadu poświęconemu historyczności Jezusa z Nazaretu, kontynuujemy naszą rozmowę, idąc krok dalej i zadając sobie pytanie, które nurtuje ludzkość od zarania dziejów: czy Bóg istnieje?
13 MIN CZYTANIA

Czy niemiecki system szkolnictwa zawiódł?

Publiczna edukacja w Niemczech jest „bezpłatna” (czyli finansowana z podatków), jednak coraz więcej rodziców decyduje się posłać swoje dzieci do szkoły prywatnej, nawet jeśli wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Czy dobre wykształcenie w Niemczech stanie się wkrótce przywilejem tylko tych, których będzie na nie stać?
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

W rankingu bogactwa Polska dopiero 18. wśród członków UE

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE.
3 MIN CZYTANIA

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA