BLIK stał się usługą na tyle powszechną, że podczas codziennego użytkowania zapominamy o tym jak rewolucyjne rozwiązania wprowadził do handlu elektronicznego.

Od stycznia do listopada tego roku wykonano ponad miliard transakcji BLIKIEM. Oznacza to, że w każdej sekundzie klienci realizują za jego pomocą 32 opłaty.

Możliwość realizacji płatności BLIKIEM jest powszechna w sklepach internetowych czy serwisach marketplace, jak np. Allegro. Ponadto posiada ją też 934 tysiące terminali płatniczych w stacjonarnych sklepach czy lokalach oraz 20 tysięcy bankomatów.

BLIK funkcjonuje od 2015 roku. Odpowiada za niego spółka Polski Standard Płatności, której udziałowcami są PKO BP, Santander, mBank, ING Bank Śląski, Millennium i Alior.

Istotą systemu jest prosty i intuicyjny dla użytkownika, a jednocześnie bardzo bezpieczny, sposób autoryzacji realizowanych transakcji. Wystarczy zalogować się do aplikacji mobilnej swojego banku i tam wyświetli nam kod, którego użycie potwierdza zakup czy wypłatę z bankomatu przez co zastępuje tradycyjną kartę. Kolejną coraz popularniejszą funkcją jest „przelew na telefon”. Pozwala na błyskawiczne przekazanie środków między użytkownikami bez konieczności podawania numeru rachunku bankowego odbiorcy.

blik.com

Poprzedni artykułPrawa kontra roszczenia
Następny artykułSamochody będą coraz droższe