fbpx
czwartek, 21 września, 2023
Strona głównaTransportBMW rezygnuje z abonamentu na podgrzewane siedzenia

BMW rezygnuje z abonamentu na podgrzewane siedzenia

Niemiecki producent samochodów wycofał się z kontrowersyjnej usługi, w ramach której funkcja podgrzewanych foteli w samochodzie była dostępna tylko dla tych klientów, którzy wykupili na nią dodatkowy abonament.

Rok temu BMW zaczął sprzedawać swoje samochody, w których podgrzewanie foteli było możliwe na specjalnych zasadach.

Trzeba płacić za funkcję, którą już masz

Pojazdy były wyposażone w tę funkcję, ale mogli z niej korzystać klienci, którzy zapłacili więcej za auto. Samochody kupione w niższej cenie posiadały możliwość uruchomienia opcji podgrzewania foteli po wniesieniu dodatkowej, cyklicznej opłaty w wysokości 18 dolarów miesięcznie.

Ten model rozliczeń wywołał dużą falę krytyki wśród klientów. Byli niezadowoleni, że muszą zapłacić dodatkowo za coś, co było na wyposażeniu auta.

Abonament zostaje

BMW ostatecznie wycofał się z subskrypcyjnych opłat za podgrzewane siedzenia, ale jednocześnie koncern zapowiedział, że będzie rozszerzał ten model rozliczeń na inne funkcje samochodów swojej marki. W abonamencie będą dostępne przede wszystkim rozszerzone możliwości oprogramowania samochodów, takie jak funkcja nagrywania wideo z kamer czy wspomaganie przy parkowaniu. Władze firmy twierdzą, że użytkownicy mają coraz większe zrozumienie dla dodatkowych płatności za tego typu udogodnienia.

autocar.co.uk, theverge.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Eurokraci chcą ograniczyć prawo jazdy kategorii B

Pod niezużywającym się pretekstem ekologicznym posłowie do Parlamentu Europejskiego debatowali nad tym, by prawo jazdy kategorii B umożliwiało prowadzenie samochodów o wadze tylko do 1,8 tony.
2 MIN CZYTANIA

Rekordowe wyniki polskich lotnisk

Minione wakacje były rekordowe dla polskich lotnisk, jeśli chodzi o liczbę podróżujących z nich pasażerów.
2 MIN CZYTANIA

Polacy pokochali auta hybrydowe?

Po raz pierwszy w historii polskiego rynku motoryzacyjnego sprzedaż hybryd wyprzedziła sprzedaż samochodów benzynowych.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Przeciwdziałanie przemocy wobec kobiet – pieniądze nie pomogły

Kilkaset milionów euro przeznaczyła Unia Europejska na globalne działania, których celem jest przeciwdziałanie zjawisku przemocy wobec kobiet.
< 1 MIN CZYTANIA

Unia przekaże setki milionów euro reżimowi dyktatora

Rządzona przez autorytarne władze Tunezja otrzyma z Unii Europejskiej setki milionów euro, które mają zapewnić wsparcie w radzeniu sobie z kolejnymi napływającymi falami migrantów.
2 MIN CZYTANIA

Unia Europejska chce ustawowo zmniejszyć uzależnienie od Chin

Parlament Europejski uchwalił przepisy, które pozwolą na zmniejszenie uzależnienia unijnego rynku od dostaw strategicznych surowców pochodzących z Chin.
< 1 MIN CZYTANIA