fbpx
piątek, 21 czerwca, 2024
Strona głównaTransportBMW rezygnuje z abonamentu na podgrzewane siedzenia

BMW rezygnuje z abonamentu na podgrzewane siedzenia

Niemiecki producent samochodów wycofał się z kontrowersyjnej usługi, w ramach której funkcja podgrzewanych foteli w samochodzie była dostępna tylko dla tych klientów, którzy wykupili na nią dodatkowy abonament.

Rok temu BMW zaczął sprzedawać swoje samochody, w których podgrzewanie foteli było możliwe na specjalnych zasadach.

Trzeba płacić za funkcję, którą już masz

Pojazdy były wyposażone w tę funkcję, ale mogli z niej korzystać klienci, którzy zapłacili więcej za auto. Samochody kupione w niższej cenie posiadały możliwość uruchomienia opcji podgrzewania foteli po wniesieniu dodatkowej, cyklicznej opłaty w wysokości 18 dolarów miesięcznie.

Ten model rozliczeń wywołał dużą falę krytyki wśród klientów. Byli niezadowoleni, że muszą zapłacić dodatkowo za coś, co było na wyposażeniu auta.

Abonament zostaje

BMW ostatecznie wycofał się z subskrypcyjnych opłat za podgrzewane siedzenia, ale jednocześnie koncern zapowiedział, że będzie rozszerzał ten model rozliczeń na inne funkcje samochodów swojej marki. W abonamencie będą dostępne przede wszystkim rozszerzone możliwości oprogramowania samochodów, takie jak funkcja nagrywania wideo z kamer czy wspomaganie przy parkowaniu. Władze firmy twierdzą, że użytkownicy mają coraz większe zrozumienie dla dodatkowych płatności za tego typu udogodnienia.

autocar.co.uk, theverge.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Czas na XXI wiek w kolejowym bezpieczeństwie

W Polsce około 40 proc. linii kolejowych ma zostać wyposażone w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS). Jest on potocznie nazywany sygnalizacją kabinową i gwarantuje między innymi to, że pociąg nie przejedzie „czerwonego światła”.
8 MIN CZYTANIA

Ile oszczędzasz, dojeżdżając do pracy autem? Samochód wciąż jest konkurencyjny

Auta są passé? Takie można odnieść wrażenie, obserwując przyjmowane polityki, jak np. planowany podatek samochodowy, zakaz sprzedaży aut spalinowych, czy strefy czystego transportu. Z drugiej strony liczba nowo rejestrowanych aut w Polsce rośnie. Warsaw Enterprise Institute przeanalizował korzyści, które z posiadania aut odnoszą obywatele, a które umykają urzędnikom.
3 MIN CZYTANIA

Polskie autobusy wodorowe podbijają Europę!

Kolejne miasta z państw zachodniej Europy składają zamówienia na nowoczesne autobusy polskiej marki Solaris napędzane ogniwem wodorowym.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA