fbpx
środa, 29 maja, 2024
Strona głównaBiznesBony na cyfryzację dla polskich firm

Bony na cyfryzację dla polskich firm

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała o zwiększonej alokacji budżetowej dla małych i średnich przedsiębiorstw zainteresowanych działaniami w obszarze cyfryzacji.

PARP wyjaśnił, że konkurs „Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację” ma pomóc w zwiększeniu wykorzystania technologii cyfrowych w polskich przedsiębiorstwach. Ostatnia decyzja o zwiększeniu środków w ramach Funduszy Europejskich do niemalże 156 mln zł pozwoliła na dofinansowanie dodatkowych 67 firm.

– Nie ma wątpliwości, że cyfryzacja to szansa na większą wydajność procesów i konkurencyjność firm. Środki z Funduszy Europejskich w ramach konkursu „Bony na cyfryzację” zostały ponownie zwiększone, tym razem o ok. 6,5 mln zł, co pozwoliło na wsparcie kolejnych firm. Łącznie dofinansowanie otrzyma 726 przedsiębiorstw, które mogą je przeznaczyć na zakup oprogramowania, usług programistycznych, a także pokrycie kosztów usług doradczych i szkoleniowych towarzyszących wdrożeniu nowych rozwiązań cyfrowych – powiedział w komunikacie prasowym Dariusz Budrowski, prezes PARP.

PARP podkreślił, że średnia wartość każdego z 726 dofinansowanych projektów wyniesie 215 tys. zł. Większość projektów dotyczy mikroprzedsiębiorstw (40 proc.) oraz małych przedsiębiorstw (30 proc.). Najczęściej reprezentowane firmy działają w branży edukacyjnej, hotelarskiej oraz restauracyjnej.

Konkurs „Bony na cyfryzację” zorganizowano w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, a jego pierwotny budżet zamykał się kwotą 110 mln zł w ramach specjalnej linii budżetowej programu React-EU. Decyzja o zwiększeniu budżetu konkursu do prawie 156 mln zł nastąpiła za zgodą Instytucji Zarządzającej POIR.

PARP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA