Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości poinformowała o zwiększonej alokacji budżetowej dla małych i średnich przedsiębiorstw zainteresowanych działaniami w obszarze cyfryzacji.

cyfryzacja biznesu - grafika wpisu

PARP wyjaśnił, że konkurs „Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację” ma pomóc w zwiększeniu wykorzystania technologii cyfrowych w polskich przedsiębiorstwach. Ostatnia decyzja o zwiększeniu środków w ramach Funduszy Europejskich do niemalże 156 mln zł pozwoliła na dofinansowanie dodatkowych 67 firm.

– Nie ma wątpliwości, że cyfryzacja to szansa na większą wydajność procesów i konkurencyjność firm. Środki z Funduszy Europejskich w ramach konkursu „Bony na cyfryzację” zostały ponownie zwiększone, tym razem o ok. 6,5 mln zł, co pozwoliło na wsparcie kolejnych firm. Łącznie dofinansowanie otrzyma 726 przedsiębiorstw, które mogą je przeznaczyć na zakup oprogramowania, usług programistycznych, a także pokrycie kosztów usług doradczych i szkoleniowych towarzyszących wdrożeniu nowych rozwiązań cyfrowych – powiedział w komunikacie prasowym Dariusz Budrowski, prezes PARP.

PARP podkreślił, że średnia wartość każdego z 726 dofinansowanych projektów wyniesie 215 tys. zł. Większość projektów dotyczy mikroprzedsiębiorstw (40 proc.) oraz małych przedsiębiorstw (30 proc.). Najczęściej reprezentowane firmy działają w branży edukacyjnej, hotelarskiej oraz restauracyjnej.

Konkurs „Bony na cyfryzację” zorganizowano w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, a jego pierwotny budżet zamykał się kwotą 110 mln zł w ramach specjalnej linii budżetowej programu React-EU. Decyzja o zwiększeniu budżetu konkursu do prawie 156 mln zł nastąpiła za zgodą Instytucji Zarządzającej POIR.

PARP

Poprzedni artykułCo dalej z inwestycjami w Polsce?
Następny artykułOECD prognozuje przyszły rok dla Polski