fbpx
poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Strona głównaBiznesBranża alkoholowa też ma oczekiwania wobec nowego rządu

Branża alkoholowa też ma oczekiwania wobec nowego rządu

Przedstawiciele polskich producentów alkoholi liczą na to, że nowy rząd zajmie się między innymi tematem naliczania akcyzy na produkty alkoholowe.

Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy apeluje do polityków, którzy utworzą nowy rząd, aby ci zmienili przepisy dotyczące akcyzy – podaje Portal Spożywczy. Poza tym branża chce skrupulatnego uregulowania sprzedaży alkoholu przez internet.

Aleksandra Kossowska, specjalista ds. komunikacji w Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy, powiedziała Portalowi Spożywczemu, że rząd powinien zrównać zasady naliczania akcyzy, bo pomogłoby to zoptymalizować przychody państwa, ale też pozytywnie wpłynęłoby na ograniczenie spożycia alkoholu per capita w Polsce.

Poza tym branża alkoholowa chce dokładnego uregulowania kwestii sprzedaży alkoholu przez internet, aby można to było robić w sposób kontrolowany i bezpieczny. Zdaniem przedstawicielki ZPPPS pomogłoby to małym i średnim przedsiębiorcom, a także rodzimym destylarniom. Dzięki sprzedaży internetowej podmioty te mogłyby dotrzeć do szerszego grona konsumentów.

Jednocześnie Aleksandra Kossowska wskazała, że branża jest gotowa na aktywną współpracę z nowym rządem, która będzie polegała na dialogu między administracją a przedsiębiorcami.

Istotne jest, aby rząd aktywnie współpracował z przedstawicielami branży alkoholowej i konsultował się z nimi przy tworzeniu nowych regulacji. Tylko w ten sposób można osiągnąć rozwiązania, które będą sprzyjały rozwojowi przemysłu spirytusowego z ogromnym potencjałem eksportowym, jednocześnie dbając o zdrowie publiczne

– powiedziała Aleksandra Kossowska.

Źródło: portalspozywczy.pl
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

W Cyber Monday sprzedaje się więcej niż w Black Friday

Amerykanie przeznaczyli na zakupy internetowe w tegorocznym gorącym okresie zakupowym 38 miliardów dolarów, co oznacza wzrost o 7,8 proc. wobec zeszłorocznego wyniku.
< 1 MIN CZYTANIA

Małe jest piękne! O mitach i zagrożeniach w polskim biznesie [WYWIAD]

Chciałbym, aby nasza rozmowa była potraktowana jako hołd złożony najmniejszym przedsiębiorcom, bez których już dawno polska gospodarka by się zawaliła – mówi nam Krzysztof Oppenheim, ekspert finansowy i członek Zespołu Roboczego ds. Restrukturyzacji i Upadłości w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP. Rozmawiamy o pułapkach, w jakie wpadają przedsiębiorcy, i priorytetach, które decydują o powodzeniu lub klęsce w biznesie.
11 MIN CZYTANIA

InPost został sponsorem potężnego klubu piłkarskiego!

Firma InPost nawiązała partnerstwo z angielskim klubem Newcastle United, jedną z najpotężniejszych drużyn Premier League – najlepszej ligi piłkarskiej świata.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy będą hojne dla pracowników?

Jeszcze nigdy tak dużo firm w Polsce nie planowało dać swoim pracownikom premii świątecznych. Wzrośnie też wysokość takich benefitów.
2 MIN CZYTANIA

Unijny wymóg dobije fabryki i warsztaty w Polsce?

Już za dekadę wszystkie nowe auta sprzedawane w Unii Europejskiej będą musiały być zeroemisyjne. To oznacza problemy dla branży motoryzacyjnej w Polsce.
2 MIN CZYTANIA

Robotyzacja szansą dla polskiego rolnictwa?

Polskie gospodarstwa rolne borykają się z brakiem rąk do pracy, a jedną z szans na rozwiązanie tego problemu mogą być większe inwestycje w robotyzację.
2 MIN CZYTANIA