fbpx
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesBranża alkoholowa też ma oczekiwania wobec nowego rządu

Branża alkoholowa też ma oczekiwania wobec nowego rządu

Przedstawiciele polskich producentów alkoholi liczą na to, że nowy rząd zajmie się między innymi tematem naliczania akcyzy na produkty alkoholowe.

Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy apeluje do polityków, którzy utworzą nowy rząd, aby ci zmienili przepisy dotyczące akcyzy – podaje Portal Spożywczy. Poza tym branża chce skrupulatnego uregulowania sprzedaży alkoholu przez internet.

Aleksandra Kossowska, specjalista ds. komunikacji w Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy, powiedziała Portalowi Spożywczemu, że rząd powinien zrównać zasady naliczania akcyzy, bo pomogłoby to zoptymalizować przychody państwa, ale też pozytywnie wpłynęłoby na ograniczenie spożycia alkoholu per capita w Polsce.

Poza tym branża alkoholowa chce dokładnego uregulowania kwestii sprzedaży alkoholu przez internet, aby można to było robić w sposób kontrolowany i bezpieczny. Zdaniem przedstawicielki ZPPPS pomogłoby to małym i średnim przedsiębiorcom, a także rodzimym destylarniom. Dzięki sprzedaży internetowej podmioty te mogłyby dotrzeć do szerszego grona konsumentów.

Jednocześnie Aleksandra Kossowska wskazała, że branża jest gotowa na aktywną współpracę z nowym rządem, która będzie polegała na dialogu między administracją a przedsiębiorcami.

Istotne jest, aby rząd aktywnie współpracował z przedstawicielami branży alkoholowej i konsultował się z nimi przy tworzeniu nowych regulacji. Tylko w ten sposób można osiągnąć rozwiązania, które będą sprzyjały rozwojowi przemysłu spirytusowego z ogromnym potencjałem eksportowym, jednocześnie dbając o zdrowie publiczne

– powiedziała Aleksandra Kossowska.

Źródło: portalspozywczy.pl
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA