fbpx
sobota, 10 czerwca, 2023
Strona głównaArchiwumBrytyjczycy szczęśliwi po Brexicie

Brytyjczycy szczęśliwi po Brexicie

Warto także zwrócić uwagę na Indeks, który mierzy oczekiwaną zmianę dobrobytu fiskalnego gospodarstwa domowego w nadchodzącym roku. Jak podają dane, w tym miesiącu wzrósł on aż o 3 punkty. IHM Markit, globalny dostawca informacji z siedzibą w Londynie, również stwierdził w ankiecie, że poziom postrzegania bezpieczeństwa pracy w tym miesiącu znacznie się poprawił, tak samo jak oczekiwania dotyczące kosztów utrzymania.

Mark Futcher, szef ds. Majątku w miejscu pracy w firmie doradztwa inwestycyjnego Barnett Waddingham, powiedział w komentarzach zgłoszonych przez City A.M .: – Powiew świeżego powietrza zapewnia dobrobyt finansowy na rekordowo wysokim poziomie. W środowisku powyborczym i po Brexicie ludzie stoją na bardziej stabilnych podstawach dla swojej finansowej przyszłości.

Od czasu referendum w sprawie Brexitu brytyjska gospodarka zanotowała spory wzrost gospodarczy, przewyższając tym samym strefę euro , a nawet Niemców. W połowie grudnia – po tym, jak konserwatyści wygrali wybory – Wielka Brytania zgłosiła rekordową liczbę miejsc pracy, z wynikiem 76,2 procent całości zatrudnionej populacji. Ten rekord został poprawiony w styczniu – 76,3 proc. zatrudnionych, podczas gdy zgodnie z danymi urzędu statystycznego stopa bezrobocia utrzymywała się na najniższym poziomie od 1975 roku, wynoszącym jedynie 3,8 proc.

Brytyjska minister zatrudnienia Mims Davies przyznaje: – Wyniki te w połączeniu z pewnością biznesu, torują nam drogę do jeszcze silniejszego rynku pracy w 2020 r.

Na początku stycznia rząd obiecał też podniesienie krajowej płacy zarobkowej (termin używany do opisania krajowej płacy minimalnej dla pracowników w wieku 25 lat i starszych). Określił to jako „największy jak dotąd wzrost gotówki”, a spodziewany wzrost ma wynieść 6,2 procent – czyli do 8,72 funta za godzinę.

– Wzrost wynagrodzeń naszych obywateli włoży więcej pieniędzy do kieszeni milionów ciężko pracujących Brytyjczyków w całym kraju, ale na tym się nie zatrzymamy. Chcemy, aby Wielka Brytania była pierwszym krajem na świecie, który wyeliminuje niskie wynagrodzenie w ciągu najbliższych pięciu lat – zapowiedziała Andrea Leadsom, minister biznesu, innowacji i zdolności w gabinecie Borisa Johnsona.

INNE Z TEJ KATEGORII

Grupa PGE powiększyła się o segment energetyki kolejowej

PGE Polska Grupa Energetyczna zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka, stając się właścicielem spółki będącej wyłącznym dostawcą energii dla krajowego sektora kolejowego oraz świadczenia usług utrzymania sieci trakcyjnej.

#TechForBetterHealth. Trzecia edycja Huawei Startup Challenge zakończona

Ekspercka kapituła złożona z reprezentantów świata nauki, profesjonalnej medycyny i biznesu wybrała zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla startupów Huawei Startup Challenge organizowanej pod hasłem #TechForBetterHealth.

Węglokoks – tradycja i nowoczesność

Węglokoks to marka, która od ponad 70 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim. W tym czasie zmieniło się niemal wszystko, więc zmieniliśmy się i my.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA