fbpx
środa, 29 maja, 2024
Strona głównaArchiwumBrytyjczycy szczęśliwi po Brexicie

Brytyjczycy szczęśliwi po Brexicie

Warto także zwrócić uwagę na Indeks, który mierzy oczekiwaną zmianę dobrobytu fiskalnego gospodarstwa domowego w nadchodzącym roku. Jak podają dane, w tym miesiącu wzrósł on aż o 3 punkty. IHM Markit, globalny dostawca informacji z siedzibą w Londynie, również stwierdził w ankiecie, że poziom postrzegania bezpieczeństwa pracy w tym miesiącu znacznie się poprawił, tak samo jak oczekiwania dotyczące kosztów utrzymania.

Mark Futcher, szef ds. Majątku w miejscu pracy w firmie doradztwa inwestycyjnego Barnett Waddingham, powiedział w komentarzach zgłoszonych przez City A.M .: – Powiew świeżego powietrza zapewnia dobrobyt finansowy na rekordowo wysokim poziomie. W środowisku powyborczym i po Brexicie ludzie stoją na bardziej stabilnych podstawach dla swojej finansowej przyszłości.

Od czasu referendum w sprawie Brexitu brytyjska gospodarka zanotowała spory wzrost gospodarczy, przewyższając tym samym strefę euro , a nawet Niemców. W połowie grudnia – po tym, jak konserwatyści wygrali wybory – Wielka Brytania zgłosiła rekordową liczbę miejsc pracy, z wynikiem 76,2 procent całości zatrudnionej populacji. Ten rekord został poprawiony w styczniu – 76,3 proc. zatrudnionych, podczas gdy zgodnie z danymi urzędu statystycznego stopa bezrobocia utrzymywała się na najniższym poziomie od 1975 roku, wynoszącym jedynie 3,8 proc.

Brytyjska minister zatrudnienia Mims Davies przyznaje: – Wyniki te w połączeniu z pewnością biznesu, torują nam drogę do jeszcze silniejszego rynku pracy w 2020 r.

Na początku stycznia rząd obiecał też podniesienie krajowej płacy zarobkowej (termin używany do opisania krajowej płacy minimalnej dla pracowników w wieku 25 lat i starszych). Określił to jako „największy jak dotąd wzrost gotówki”, a spodziewany wzrost ma wynieść 6,2 procent – czyli do 8,72 funta za godzinę.

– Wzrost wynagrodzeń naszych obywateli włoży więcej pieniędzy do kieszeni milionów ciężko pracujących Brytyjczyków w całym kraju, ale na tym się nie zatrzymamy. Chcemy, aby Wielka Brytania była pierwszym krajem na świecie, który wyeliminuje niskie wynagrodzenie w ciągu najbliższych pięciu lat – zapowiedziała Andrea Leadsom, minister biznesu, innowacji i zdolności w gabinecie Borisa Johnsona.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA