fbpx
sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaŚwiatBrytyjskie banki zamykają konta architektom brexitu!

Brytyjskie banki zamykają konta architektom brexitu!

Kolejni brytyjscy politycy i komentatorzy życia społecznego otrzymują od banków informacje o zamknięciu ich kont i konieczności wycofania zgromadzonych tam środków.

Nigel Farage był długoletnim liderem Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP), a następnie założycielem Brexit Party i ważną postacią ruchu, który doprowadził do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

W ostatnich dniach poinformował, że jego bank (polityk nie podał jego nazwy), z którego usług korzystał od 40 lat, poinformował go o zamknięciu jego kont prywatnych i firmowych. Uzasadnieniem były „względy handlowe”. Farage udał się do siedmiu innych banków chcąc przenieść tam swoje środki, jednak za każdym razem uzyskiwał odmowę możliwości założenia w nich rachunku.

Były eurodeputowany twierdzi, że „padł ofiarą rażących uprzedzeń korporacyjnych”.  Teraz przyznaje, iż rozważa opuszczenie Wielkiej Brytanii. Farage podkreśla, że jego rachunki służyły do uiszczania i przyjmowania regularnych płatności i nie były za ich pomocą realizowane żadne transakcje mogące uchodzić za kontrowersyjne.

Wcześniej podobne problemy spotkały Richarda Tice (który zastąpił Farage’a na stanowisku lidera Brexit Party) oraz kontrowersyjnego komentatora Toby’ego Younga.

telegraph.co.uk, news.sky.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska sprzedaje połowę swoich biurowców

Ponieważ od czasów pandemii znaczna część pracowników Komisji Europejskiej woli pracować zdalnie, podjęto decyzję o radykalnej redukcji biur używanych przez tę instytucję.
2 MIN CZYTANIA