fbpx
niedziela, 1 października, 2023
Strona głównaŚwiatBrytyjskie banki zamykają konta architektom brexitu!

Brytyjskie banki zamykają konta architektom brexitu!

Kolejni brytyjscy politycy i komentatorzy życia społecznego otrzymują od banków informacje o zamknięciu ich kont i konieczności wycofania zgromadzonych tam środków.

Nigel Farage był długoletnim liderem Partii Niepodległości Zjednoczonego Królestwa (UKIP), a następnie założycielem Brexit Party i ważną postacią ruchu, który doprowadził do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

W ostatnich dniach poinformował, że jego bank (polityk nie podał jego nazwy), z którego usług korzystał od 40 lat, poinformował go o zamknięciu jego kont prywatnych i firmowych. Uzasadnieniem były „względy handlowe”. Farage udał się do siedmiu innych banków chcąc przenieść tam swoje środki, jednak za każdym razem uzyskiwał odmowę możliwości założenia w nich rachunku.

Były eurodeputowany twierdzi, że „padł ofiarą rażących uprzedzeń korporacyjnych”.  Teraz przyznaje, iż rozważa opuszczenie Wielkiej Brytanii. Farage podkreśla, że jego rachunki służyły do uiszczania i przyjmowania regularnych płatności i nie były za ich pomocą realizowane żadne transakcje mogące uchodzić za kontrowersyjne.

Wcześniej podobne problemy spotkały Richarda Tice (który zastąpił Farage’a na stanowisku lidera Brexit Party) oraz kontrowersyjnego komentatora Toby’ego Younga.

telegraph.co.uk, news.sky.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Gospodarka Ukrainy rośnie jak szalona mimo trwającej wojny

Produkt krajowy brutto ukraińskiej gospodarki wzrósł w drugim kwartale obecnego roku o 19,5 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego.
< 1 MIN CZYTANIA

Niemiecka klasa średnia biednieje. Jest nawet gorzej niż w wielu innych krajach

Średnia klasa traci na znaczeniu i ma większe problemy z regulowaniem swoich podstawowych zobowiązań. Tak dzieje się nawet w bogatych Niemczech, co stanowi swoisty znak czasu, a być może także sygnał alarmowy dla innych państw.
2 MIN CZYTANIA

Jak Indie zyskują przewagę nad Chinami

Indie okazały się fascynującą historią wzrostu gospodarczego i – w ramach kompleksu rynków wschodzących – coraz bardziej atrakcyjną alternatywą dla Chin.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Wrzesień kończy się rekordowym spadkiem inflacji

Szacunki Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że poziom inflacji we wrześniu sięgnął 8,2 proc., co oznacza, iż pierwszy raz od lutego 2022 roku jest ona poniżej 10 proc.
< 1 MIN CZYTANIA

Koszty życia polskich studentów podwoiły się w 5 lat

Studentów w rozpoczynającym się roku akademickim czekają nie tylko wyzwania naukowe, ale będą też musieli stawić czoła rosnącym kosztom czesnego, najmu lokali czy żywności.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosja wydała już grube miliardy na wojnę na Ukrainie

Półtora roku prowadzenia działań zbrojnych na Ukrainie miało kosztować Federację Rosyjską astronomiczną kwotę równowartą ponad 167 mld dolarów.
2 MIN CZYTANIA