Wojciech Lubawski, inżynier i były prezydent Kielc, przekonuje do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w alternatywnej lokalizacji pod Kielcami, a nie w Baranowie pomiędzy Warszawą a Łodzią. Co więcej, w rozmowie z Piotrem Barełkowskim na Superpress.pl przeonuje, że w województwie świętokrzyskim lotnisko pod CPK powstałoby bardzo szybko i to bez żadnych problemów.

CPK rodzi się w bólach. Inwestorzy zmagają sie z kolejnymi problemami organizacyjnymi, które uniemożliwiają rozpoczęcie procesu. Protestują zagrożeni wysiedleniami mieszkańcy Baranowa, gdzie zlokalizowano obiekt. Oczywiście kolejne sprzeciwy ogłaszają tzw. ekolodzy, którzy robią, co mogą, by torpedować każde większe biznesowe przedsięwzięcie. Nadal też brakuje spójnego planu oraz harmonogramu budowy CPK w Baranowie.

Tymczasem pod Kielcami jest plac w sam raz pod tego typu lotnisko. Miasto wykupiło tam olbrzymie tereny, doskonale nadające się na port lotniczy, bez problemów prawnych, własnościowych oraz środowiskowych. Do budowy właśnie tam Centralnego Portu Komunikacyjnego przekonuje były prezydent Kielc.

Zachęcamy do obejrzenia rozmowy Piotra Barełkowskiego z Wojciechem Lubawskim:

Źródło: Superpress.pl

Poprzedni artykułJak przedsiębiorcy mogą wykorzystać Ceneo?
Następny artykułOpłaty licznikowe nie są przychodem z najmu