Grupa STS, będąca największym legalnym bukmacherem w Polsce, zamierza zadebiutować na Giełdzie Papierów Wartościowych – podano w komunikacie prasowym.

Pexels.com

– Dziś ogłaszamy chęć przeprowadzenia IPO oraz debiutu akcji na GPW. Wierzymy, że grupa taka jak STS Holding ­— o doskonałej pozycji rynkowej, z dużą rozpoznawalnością oraz silnym zespołem menadżerskim — jest atrakcyjna dla inwestorów polskich oraz zagranicznych. Osobiście uważam, że wejście na GPW przyspieszy nasz rozwój, umocni pozycję absolutnego lidera rynku w Polsce i pomoże zwiększyć rozpoznawalność marki na arenie międzynarodowej — powiedział Mateusz Juroszek, prezes zarządu STS Holding.

Grupa STS funkcjonuje w Polsce od niemal 25 lat i zatrudnia ponad 1,5 tys. osób. W całej Polsce posiada ponad 400 lokali bukmacherskich, natomiast łączna wartość zawartych zakładów w 2020 r. wyniosła 3,319 mld zł, a jej EBITDA to 171 mln zł. Zarząd STS szacuje, że grupa posiada 46 proc. udziałów w polskim rynku bukmacherskim. Mateusz Juroszek podkreśla, że Grupa jest podmiotem nastawionym na działalność międzynarodową, a publiczna oferta akcji spółki ma pomóc w jej wzroście. Póki co STS posiada już licencje w Estonii i Wielkiej Brytanii, skąd oferuje usługi na kilku rynkach.

Poprzedni artykułPrzedsiębiorcy krytycznie o wyroku TK
Następny artykułJoe Biden buduje koalicję demokracji