Międzyzakładowy Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa w Krajowej Administracji Skarbowej wystosował apel do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra finansów Tadeusza Kościńskiego.

„Jesteśmy oburzeni i głęboko zaniepokojeni tym, co się dzieje wokół reformy podatkowej zwanej Polskim Ładem. Reforma została przygotowana pośpiesznie, z bardzo krótkim vacatio legis i bez odpowiedniego przygotowania państwa do jej wdrożenia” – napisali w liście związkowcy z Katowic.

„Z medialnych wypowiedzi przedstawicieli rządu dowiadujemy się, że o szczegółach Polskiego Ładu będą informować pracownicy Urzędów Skarbowych. Na dodatek Minister Finansów, pan Tadeusz Kościński bez żadnych konsultacji ze stroną związkową ogłosił, że urzędy skarbowe będą czynne dłużej niż dotychczas. Trudno nam zaakceptować taki tryb działania” – czytamy w liście urzędników skarbówki.

Problem w tym, że „nowe przepisy są niejasne i niedoprecyzowane”. Urzędnicy nie są „w stanie z pełnym przekonaniem informować obywateli o nowych rozwiązaniach, skoro najwyżsi przedstawiciele rządu nie są przekonani o tym, jak je interpretować”.

W związku z tym związkowcy skarbówki apelują do rządzących, aby precyzyjnie przygotowali ostateczny kształt i wykładnię przepisów podatkowych i by pracownicy skarbowi mieli czas na zaznajomienie się z nowymi regulacjami.

Poprzedni artykuł„Uruchomienia Nord Stream 2 nie można mieszać z prawami człowieka w Rosji”
Następny artykułInflacja uderzy w PKB