Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Włodzimierza K., ministra Skarbu Państwa w rządzie Donalda Tuska.

W ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Włodzimierza K. będącego obecnie sekretarzem miasta stołecznego Warszawy. Jednocześnie funkcjonariusze przeszukali siedem związanych z nim nieruchomości, zlokalizowanych na terenie trzech województw.

Jak informuje serwis Rp.pl, sprawa dotyczy podejrzenia przyjęcia wielomilionowych korzyści majątkowych i powoływania się na wpływy przy przetargach na wywóz i utylizację nieczystości z terenu Warszawy. Według prokuratury łapówka w wysokości 5 mln zł z biznesu śmieciowego miała trafić m.in. do Włodzimierza K.

Jak nieoficjalnie udało się ustalić serwisowi Rp.pl, prokuratura twierdzi, że K. wiedział o tym, że od prezesa spółki zajmującej się warszawskimi śmieciami żądano korzyści majątkowej w wysokości 2,5 proc. wartości zamówień uzyskiwanych od Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Warszawie.

Na początku lutego br. w tej sprawie został zatrzymany i tymczasowo aresztowany Rafał B., były wiceminister Skarbu Państwa, gdy K. był ministrem, obecnie prezes Pracodawców RP oraz trzech innych przedsiębiorców. Zarzuty w śledztwie postawiono już dziesięciu osobom.

Po doprowadzeniu do prokuratury Włodzimierz K. usłyszał zarzuty i został przesłuchany w charakterze podejrzanego. Decyzje w zakresie środków zapobiegawczych prokurator podejmie po zakończeniu czynności z podejrzanym – informuje strona internetowa CBA.

Poprzedni artykułMieszkania na wynajem nadal opłacalne. Trzeba jednak uważać
Następny artykułStrategia buczacka