fbpx
niedziela, 4 czerwca, 2023
Strona głównaBiznesByły prezydent Wrocławia szefem Pracodawców RP

Były prezydent Wrocławia szefem Pracodawców RP

Zarząd Pracodawców RP ma nowego prezesa.

Rafał Dutkiewicz, były prezydent Wrocławia, został wybrany przez Radę Pracodawców RP na nowego prezesa zarządu. Polityk był rekomendowany przez Komitet do Spraw Strategii Pracodawców RP, który przeprowadził rekrutację.

– Decyzja ta została podjęta po uwzględnieniu wielu czynników, w tym doświadczenia Rafała Dutkiewicza oraz jego dotychczasowych dokonań, które uważamy za kluczowe dla dalszego rozwoju naszej organizacji – powiedziała w komunikacie prasowym przewodnicząca Rady Pracodawców RP Joanna Makowiecka-Gatza. – Jesteśmy przekonani, że pod kierownictwem Rafała Dutkiewicza Pracodawcy RP nadal będą umacniać swoją pozycję w reprezentowaniu przedsiębiorców zrzeszonych w organizacji – dodała.

Sam Dutkiewicz podziękował radzie za docenienie jego dotychczasowych dokonań zawodowych i wyraził przekonanie, że stoi przed nim poważne zadanie kierowania „największą i najsilniejszą organizacją zrzeszającą pracodawców i przedsiębiorców w Polsce”. Nowy prezes wierzy, że ma odpowiednią wiedzę na temat aktualnych potrzeb i oczekiwań biznesowych polskich przedsiębiorców, a jego doświadczenie w administracji publicznej przełoży się na osiąganie najlepszych rezultatów przez Pracodawców RP.

Rafał Dutkiewicz jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, ale to na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim obronił doktorat z logiki formalnej. Od końca lat siedemdziesiątych Dutkiewicz był związany z opozycją demokratyczną, a później był też członkiem „Solidarności”. W latach 2002-2018 pełnił funkcję prezydenta Wrocławia, natomiast obecnie jest związany z kilkoma start-upami zajmującymi się najnowocześniejszymi trendami w produkcji żywności.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Przedsiębiorcy tracą na zakazie cesji wierzytelności

Zakaz cesji wierzytelności utrudnia działalność gospodarczą oraz dostęp mniejszych firm do finansowania.
3 MIN CZYTANIA

Jak przedsiębiorcy radzą sobie z inflacją?

Zamykanie firmy czy redukcja personelu to ostateczność, przed którą wzdraga się większość przedsiębiorców, więc robią wszystko, by przetrwać na pełnym wyzwań rynku. Dokucza zwłaszcza inflacja, wobec której podejmują przeciwdziałania.
4 MIN CZYTANIA

Czy Bruksela przywróci w Polsce możliwość reklamowania aptek?

Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego omówiła petycję Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET w sprawie zakazu reklamy aptek w Polsce. Zdaniem wnioskodawców zakaz nie przystaje do współczesnych realiów.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polski rynek usług pocztowych rośnie

Wartość polskiego rynku usług pocztowych rośnie już kolejny rok z rzędu. Wszystko dzięki prężnie działającemu sektorowi e-commerce.
2 MIN CZYTANIA

Producenci frytek wykorzystują rolników?

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie w sprawie możliwego wykorzystywania przewagi kontraktowej na rynku frytek i chipsów.
< 1 MIN CZYTANIA

Coraz więcej inwestycji greenfield w Polsce

W 2022 roku Polska znalazła się w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o liczbę projektów inwestycyjnych typu greenfield.
2 MIN CZYTANIA