fbpx
środa, 24 kwietnia, 2024
Strona głównaKrajCatering pudełkowy podbija Polskę

Catering pudełkowy podbija Polskę

Krajowy rynek cateringu dietetycznego stale rośnie.

Szacunkowa wartość polskiego rynku cateringu dietetycznego wynosi nawet 2 mld zł – informuje portal Bankier. Według badania przeprowadzonego na zlecenie Kukuła Healthy Food średnio co piąty Polak zamawia catering regularnie, natomiast 60 proc. robi to od czasu do czasu, np. żeby schudnąć.

Cytowana przez Bankier.pl Agnieszka Tokarz z Nice to Fit You powiedziała, że polski rynek jest „specyficzny”, jeśli chodzi o catering dietetyczny, bo mamy bardzo dużo firm działających w tej branży.

– Chyba najwięcej na tle rynków całej Europy, jeśli nie całego świata. To pokazuje, jak chętnie ludzie z nich korzystają – dodała Agnieszka Tokarz.

Duże znaczenie dla rozwoju polskiego rynku cateringowego miała pandemia i lockdowny, gdy Polacy chcieli i musieli unikać wychodzenia do sklepów, a także traktowali catering, jako sposób na trzymanie wagi. Rosnąca rola tego typu diety może przynieść pozytywne zmiany w nawykach żywieniowych Polaków, którzy niewykluczone, że zaczną jeść zdrowiej.

Jako główne powody korzystania z diet pudełkowych przez Polaków są chęć redukcji wagi i zdrowszego odżywiania lub urozmaicenia dotychczasowej diety. Poza tym Polacy chcą oszczędzać czas poświęcany na gotowanie, gdyż według badania Cateromarketu statystyczny Polak poświęca na takie czynności nawet półtora dnia w ciągu miesiąca, co w skali roku daje 18 dni.

Źródło: Bankier.pl

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Ruch i liczba klientów w galeriach i centrach handlowych wciąż na minusie

Jak wynika z badania firmy technologicznej Proxi.cloud i platformy analityczno-badawczej UCE RESEARCH, dynamika ruchu w galeriach i centrach handlowych w I kwartale br. wyglądała bardzo podobnie jak rok wcześniej. Wprawdzie nieco ubyło wizyt (o prawie 5 proc. rdr.) i odwiedzających (o niecały 1 proc. rdr.), ale autorzy raportu przekonują, że tego typu placówki wciąż przyciągają wielu klientów.
5 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA