fbpx
sobota, 9 grudnia, 2023
Strona głównaŚwiatChcą zakazać kuchenek gazowych

Chcą zakazać kuchenek gazowych

W Stanach Zjednoczonych politycy zaczynają się zastanawiać nad zakazem kuchenek gazowych.
Serwis Green-News.pl podaje, że amerykańska rządowa Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) rozważa wprowadzenie zakazu używania kuchenek gazowych. A to dlatego, że kuchenki gazowe emitują dwutlenek azotu oraz dwutlenek węgla, a także metan. Swoim stanowiskiem agencja wywołała polityczną burzę i po stronie użytkowników kuchenek stanęli politycy Partii Republikańskiej. Na razie szef komisji Richard Trumka Jr. stwierdził , że „wszystkie opcje są na stole”.
Za Bloombergiem serwis zwraca uwagę, że pomysł wprowadzenia zakazu kuchenek gazowych może napotkać duży opór amerykańskiego społeczeństwa. A to dlatego, że USA mają ogromne zasoby gazu ziemnego, więc nie muszą go sprowadzać z zagranicy, a dzięki temu jest tańszy. Co istotne, co najmniej 35 proc. gospodarstw domowych w USA korzysta z kuchenek. W niektórych stanach, jak Kalifornia, ten odsetek jest jeszcze wyższy i sięga 70 proc.
Zielone wariactwo nie jest powstrzymywane i idzie coraz dalej. W San Francisco czy Nowym Jorku już wprowadzono zakaz używania gazu w nowych budynkach. Celem regulacji była chęć redukcji emisji gazów cieplarnianych.
„Nie będziesz jeździł samochodem, nie będziesz palił w kominku, nie będziesz gotował na gazie, nie będziesz posiadał własności, ale za to będziesz mógł jeść paszę ze świerszczy, być może nawet w trzech smakach do wyboru” – skomentował w mediach społecznościowych Krystian Kratiuk, redaktor naczelny portalu PCh24.pl.
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Pomoc dla Ukrainy spadła o 90 procent

Ostatnie miesiące przyniosły radykalny spadek dynamiki wzrostu wartości międzynarodowego wsparcia przekazywanego dla toczącej wojnę Ukrainy.
< 1 MIN CZYTANIA

Unia rozmawia z Chinami. Pierwszy bezpośredni szczyt od 4 lat

Chiny i Unia Europejska zgodziły się, że ich stosunki handlowe powinny być bardziej zrównoważone, ale nie dały żadnych sygnałów, że uda się rozwiązać różnice w szeregu kwestii. Unijni przedstawiciele – szefowa KE Ursula von der Leyen i szef RE Charles Michel spotkali się w Pekinie z chińskim przywódcą Xi Jinpingiem i premierem Li Qiangiem.
3 MIN CZYTANIA

Unijny zamach na kawę

W wyniku unijnych regulacji dotyczących wylesionych terenów w Unii Europejskiej już w 2025 r. może zabraknąć nie tylko kawy, ale także oleju palmowego oraz kakao.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Wydawcy założyli organizację lobbingową

Piętnaście polskich wydawnictw założyło Porozumienie Wydawców Książek – Związek Pracodawców. Po rejestracji w sądzie Związek będzie otwarty na przyjmowanie nowych członków.
2 MIN CZYTANIA

CBA zatrzymało byłego posła

W związku ze śledztwem dotyczącym przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną funkcjonariusze Delegatury CBA w Katowicach zatrzymali byłego wiceministra i posła na Sejm RP Adama G. oraz przedsiębiorcę Jarosława K.
< 1 MIN CZYTANIA

Czy TK uchroni domy, szkoły i szpitale przed Brukselą?

Zarząd Elektrociepłowni Będzin ma nadzieję, że Trybunał Konstytucyjny uratuje spółkę przed unijnymi karami nałożonym przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach. W przeciwnym razie sytuacja finansowa spółki będzie bardzo trudna.
2 MIN CZYTANIA