fbpx
środa, 27 września, 2023
Strona głównaŚwiatChiny przyznają, że kraj stoi „w obliczu trudności”

Chiny przyznają, że kraj stoi „w obliczu trudności”

Władze Państwa Środka zapowiadają podjęcie szczególnych środków i działań, które mają na celu przeciwdziałanie trudnej sytuacji gospodarczej kraju.

Obecna sytuacja gospodarcza kraju była głównym tematem rozmów dorocznego spotkania 24-osobowego Biura Politycznego Komunistycznej Partii Chin.

Sytuacja jest trudna

W opublikowanym komunikacje oficjele przyznali, że ich kraj stoi w obliczu „nowych trudności i wyzwań”.

Członkowie politbiura doszukują się przyczyn obecnej sytuacji w zbyt małym popycie wewnętrznym, trudnościach operacyjnych niektórych przedsiębiorstw, nieprzewidywalności rynku krajowego oraz niestabilności globalnej sytuacji finansowej.

W związku z tym władze Chińskiej Republiki Ludowej zamierzają „wdrożyć nowe regulacje makroekonomiczne” oraz uruchomić „rezerwy polityczne”. Pekin zamierza szczególną uwagę zwrócić na wzmocnienie rynku nieruchomości.

Co piąty młody Chińczyk nie ma pracy

Wzrost gospodarczy Chin w drugim kwartale sięgnął poziomu 6,3 proc. PKB, co jest wynikiem znacznie gorszym niż wcześniej prognozowane 7,1 proc.

Bezrobocie wśród młodzieży sięga już ponad 20 proc.

Na rynku nieruchomości panuje zamęt. Developerzy zawieszają realizowane projekty z powodu problemów z płynnością finansową. Aby ułatwić zaciąganie kredytów Ludowy Bank Chin obniżył stopy procentowe.

voanews.com

 

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Epokowy strajk w USA? Pracownicy mają dość

Amerykańskich gigantów motoryzacyjnych czeka epokowy strajk, którzy eksperci porównują do historycznego strajku z roku 1936. Konflikt, który będzie miał daleko idące reperkusje pracownicze, przemysłowe i polityczne nabiera rozpędu.
5 MIN CZYTANIA

Polska z prawie najmniejszą wolnością gospodarczą w całej Unii Europejskiej

Polska zajęła 59. miejsce w zestawieniu Instytutu Frasera, który klasyfikuje państwa biorąc pod uwagę panującą w nich wolność gospodarczą.
2 MIN CZYTANIA

UE chce przejmować kolejne obszary władzy!

Parlament Europejski chce, aby kolejne obszary, które tradycyjnie należą do wyłącznych kompetencji państwa, przechodziły spod władzy krajów członkowskich na rzecz brukselskiej centrali.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Pociągi PKP Intercity przyspieszą i zabiorą więcej pasażerów

Do 2030 roku PKP Intercity zamierza przeprowadzić gruntowną modernizację swojego taboru, aby zapewnić pasażerom bardziej komfortowe i szybsze połączenia.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska z prawie najmniejszą wolnością gospodarczą w całej Unii Europejskiej

Polska zajęła 59. miejsce w zestawieniu Instytutu Frasera, który klasyfikuje państwa biorąc pod uwagę panującą w nich wolność gospodarczą.
2 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska zadba o interes Polski w sporze z Ukrainą

Światowa Organizacja Handlu potwierdziła, że wpłynęła do niej oficjalna skarga z Kijowa na Polskę, Węgry i Słowację, które wprowadziły embargo na import ukraińskiego złoża.
< 1 MIN CZYTANIA