fbpx
piątek, 1 grudnia, 2023
Strona głównaŚwiatChińscy hakerzy zaatakowali Ukrainę

Chińscy hakerzy zaatakowali Ukrainę

Ukraińskie strony rządowe zostały zaatakowane przez hakerów powiązanych z chińską armią.

O ataku poinformowała Grupa Analiz Zagrożeń Google (TAG). Inżynier bezpieczeństwa grupy Billy Leonard twierdzi, że udało im się zidentyfikować atak wspierany przez rząd w Pekinie, który był wymierzony w ukraińskie instytucje państwowe.

Zaistnienie tych okoliczności potwierdza nieformalna grupa Intrusion Truth, zajmująca się raportowaniem podobnych zjawisk w internecie.

Kilka tygodni wcześniej Google informował, że hakerzy z Państwa Środka uderzyli w powiązanych z amerykańskim rządem użytkowników usługi Gmail.

W ostatnim roku Google opublikował kilkaset ostrzeżeń dla Ukraińców, dotyczących ataków hakerskich, prowadzonych głównie z Rosji.

Mają one charakter przede wszystkim phishingu, czyli próby wyłudzenia poufnych informacji lub DDoS – masowego uderzenia z wielu komputerów na system ofiary, generującego przeciążenie jego zasobów.

bleepingcomputer.com

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Singapur najdroższym miastem świata. W Azji ceny rosną wolniej

Singapur i Zurych to najdroższe miasta świata, za nimi są: Genewa, Nowy Jork i Hongkong – wynika z rankingu Economist Intelligence Unit (EIU). Agencja ostrzega, że światowy kryzys związany ze wzrostami kosztów życia jeszcze się nie skończył.
< 1 MIN CZYTANIA

Chińska riwiera będzie centrum wolnego handlu

Władze Państwa Środka zapowiadają przekształcenie położonej na południu kraju wyspy Hainan w największy na świecie port wolnego handlu.
< 1 MIN CZYTANIA

Brytyjczycy przeciwni napływowi nielegalnych imigrantów

Wielka Brytania zmaga się z poważnymi problemami gospodarczymi, takimi jak rosnące koszty życia i bezrobocie. Na dodatek Wyspy wciąż zalewa fala nielegalnych imigrantów. Brytyjczycy mają dość, a winą za kryzys imigracyjny obarczają unijne władze.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Firmy chcą mieć pracowników w biurach, a ci wolą siedzieć w domach

Podczas gdy coraz więcej firm oczekuje od zatrudnionych osób obecności w biurach, to jednocześnie rośnie liczba pracowników domagających się większej elastyczności w tym względzie.
< 1 MIN CZYTANIA

Chińska riwiera będzie centrum wolnego handlu

Władze Państwa Środka zapowiadają przekształcenie położonej na południu kraju wyspy Hainan w największy na świecie port wolnego handlu.
< 1 MIN CZYTANIA

Wartość unijnej produkcji rolnej bije rekordy

Wartość produkcji sektora rolnego wszystkich państw należących do Unii Europejskiej systematycznie rośnie od ponad dekady i pobiła w ubiegłym roku kolejne rekordy.
< 1 MIN CZYTANIA