Chiński producent samochodów elektrycznych Nio poinformował, że przyspiesza ekspansję zagraniczną i planuje we wrześniu otworzyć swoją pierwszą zagraniczną fabrykę produkującą na rynek europejski. Zakład w Peszcie na Węgrzech będzie opracowywał i produkował m.in. stacje wymiany baterii na europejski rynek.

Nio przyspiesza budowę stacji wymiany akumulatorów w Europie z myślą o zwiększeniu w drugiej połowie tego roku sprzedaży swoich samochodów w takich krajach jak Niemcy, Holandia, Szwecja i Dania. Firma współpracuje również z gigantem naftowym Shell przy budowie stacji wymiany baterii. Nio poinformowało, że planuje zbudować 4000 stacji wymiany baterii, z czego jedna czwarta ma się znaleźć poza Chinami.

Coraz więcej chińskich firm produkujących pojazdy elektryczne i akumulatory zwiększa swoją obecność na światowych rynkach, na których rośnie zapotrzebowanie na pojazdy elektryczne i magazynowanie energii. W czerwcu chiński producent baterii Gotion High Tech Co poinformował, że do 2025 roku planuje ulokować jedną trzecią swoich mocy produkcyjnych poza Chinami. Planuje budowę pierwszej zagranicznej fabryki baterii w Getyndze w Niemczech, która ma się rozpocząć do końca roku.

Poprzedni artykułCzy rozważasz emigrację zarobkową?
Następny artykułAmerykański gigant złamał przepisy antymonopolowe?